Gmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina Terespol

WYKAZ NUMERÓW
Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol
Zadaj Pytanie Wójtowi
Zadaj pytanie dla Wójta!
Odpowiedź
OFERTY INWESTYCYJNE
Oferty Inwestycyjne
KULTURA BEZ GRANIC 2016
Dziękujemy Artystom oraz wspaniałej publiczności, dzięki którym był to wspaniały wieczór!
GMINA TERESPOL NA FACEBOOK
FACEBOOK
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
GMINNE CENTRUM KULTURY
Gminne Centrum Kultury
EKO-BUG
EKO-BUG
EKO-BUG
Obsługa osób głuchoniemych
Związek Gmin Wiejskich
Związek Gmin Wiejskich
Z PRAC ZWIĄZKU GMIN WIEJSKICH RP
CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Portal
Portal
Geoportal
EPUAP2PLATFORMA EPUAP2
Skorzystaj z usług publicznychSkorzystaj z usług publicznych
Wrota Lubelszczyzny
ZAMIESZKAJ U NAS!
Zamieszkaj u Nas!

AKTUALNOŚCI
sza
Zapraszam do odwiedzenia stron internetowych Gminy Terespol, na których zebraliśmy wszelkie informacje wszechstronnie prezentujące zarówno dzisiejsze oblicze gminy jak i jej historię. Stworzyliśmy je z myślą o inwestorach, turystach i mieszkańcach naszej gminy. Mam nadzieję, że wszystkim zainteresowanym przybliżą one naszą "Małą Ojczyznę", umożliwią poznanie naszej historii i pomogą w uzyskaniu niezbędnej wiedzy, oraz przekonają, że właśnie u nas warto inwestować, mieszkać i wypoczywać. Położenie na najważniejszych szlakach komunikacyjnych Europy: magistrali drogowej E-30 i linii kolejowej E-20, w bezpośrednim sąsiedztwie Białorusi i Rosji sprawiło, że staliśmy się interesującym terenem inwestycyjnym na ścianie Wschodniej. Mamy świadomość, że ustanowienie na Bugu zewnętrznej granicy lądowej Unii Europejskiej jeszcze bardziej wzmocni naszą atrakcyjność, czyniąc z nas platformę do wymiany między wschodem a zachodem. Korzystne położenie komunikacyjne, dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna, klimat sprzyjający rozwojowi biznesu, stwarzają możliwości dla potencjalnych inwestorów polskich i zagranicznych. Ale gmina to również przepiękny krajobraz nadbużański - piękno Nepli, Krzyczewa, Łęgów, "Szwajcarii Podlaskiej"; sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla rozwoju turystyki. W naszej gminie możecie Państwo zobaczyć sąsiadujące ze sobą kościoły rzymsko - katolickie oraz cerkwie unickie i prawosławne, tatarski mizar. Są to trwałe ślady po wielonarodowej i wyznaniowej dawnej Rzeczpospolitej. Zachęcam także do wędrówek po szlakach turystycznych prowadzących przez Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu". Mam nadzieję, że wirtualna wędrówka zachęci Was do odwiedzenia naszej gminy. Zapraszam i życzę miłych wrażeń wszystkim oglądającym nasze strony internetowe i odwiedzającym Gminę.
Podpis
POLECAMY:

DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

http://gminaterespol.pl/images/dzien_kobiet_2017.jpg


DOFINANSOWANIE NA KANALIZACJĘ SANITARNĄ

Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kobylany, gm. Terespol, który objął wykonanie sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami do granic nieruchomości działek położonych na terenie „Centrum Gminy Kobylany” - Etap IV, V i VI

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

http://gminaterespol.pl/images/news/plakat_-_onierze_wyklci_2017.jpg


WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE SOŁTYSA SOŁECTWA DOBRATYCZE KOLONIA

Obrazy newsów: herb_2013.png


WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE

SOŁTYSA

 SOŁECTWA DOBRATYCZE KOLONIAO G Ł O S Z E N I E


   Wójt Gminy Terespol ogłasza, że w dniu 16 marca 2017 r. o godz.  17.00, na posesji Pana Siwagow Józefa, Dobratycze Kolonia  27, odbędzie się  Zebranie Wiejskie Sołectwa Dobratycze Kolonia w celu przeprowadzenia uzupełniających  wyborów Sołtysa.

 

Porządek Zebrania Wiejskiego:

1) otwarcie obrad Zebrania Wiejskiego;

2) stwierdzenie prawomocności Zebrania;

3) wystąpienie Wójta Gminy Terespol;

4) przyjęcie proponowanego porządku obrad;

5) przeprowadzenie wyborów Sołtysa;

6) wolne wnioski;

8) zamknięcie obrad Zebrania Wiejskiego.


Wójt Gminy Terespol
Krzysztof Iwaniuk


ZARZĄDZENIE NR 14/17 WÓJTA GMINY TERESPOL z dnia 10 lutego 2017 r. w sprawie ustalenia terminu i miejsca przeprowadzenia uzupełniających wyborów Sołtysa w sołectwie Dobratycze Kolonia


ZIMOWA POMOC BEZDOMNYM

ZIMOWA POMOC BEZDOMNYM


ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL 2017

http://gck.gminaterespol.pl/images/news/zote_gody_2017.jpg5 lutego 2017 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się uroczyste spotkanie, na którym obchodzono Jubileusze 50, 55 i 60-cio lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Złote Gody tego dnia świętowało 13 par z Gminy Terespol: Ewa i Jerzy Chmielewscy, Celina i Feliks Klebaniuk, Janina i Aleksander Klebaniuk, Anna i Aleksander Kuczer, Zofia i Władysław Litwiniuk, Teresa i Kazimierz Michalak, Krystyna i Kazimierz Pawluczuk, Stefania i Adolf Parchimiuk, Ewa i Andrzej Pietrusik, Krystyna i Edward Ponieważ, Teresa i Mirosław Reducha, Janina i Tadeusz Saj, Danuta i Witold Winiarek. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<


SUPER SOŁTYSI 2016 ROKU

27 stycznia 2017 roku w Hotelu Dukat w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułów Super Sołtys 2016.  Plebiscyt został ogłoszony przez Słowo Podlasia. Przez kilka tygodni na łamach gazety były prezentowane sylwetki wszystkich sołtysów naszego regionu. Czytelnicy mogli oddawać swoje głosy przesyłając kupony lub głosując w Internecie.

W gronie laureatów z powiatu bialskiego znaleźli się sołtysi z następujących miejscowości:

  • Dołha – Krzysztof Tomczuk – I miejsce
  • Bubel Granna – Zdzisław Bożemój  – I miejsce
  • Kopytnik – Zbigniew Głowacki– II miejsce
  • Stasiówka – Witold Bujalski– III miejsce

/images/soltys_nepli_2017.jpgZwycięzcą głosowania internetowego został sołtys wsi Pogorzelec Stanisław Smagiel.

Podczas dekoracji zostały wręczone również nagrody specjalne.  Jedna z nich trafiła do gminy Terespol.

Wyróżnienie otrzymał sołtys wsi Neple Pan Ryszard Kucharski.

Serdecznie gratulujemy


RANKING GMIN 2017

RANKING GMIN 2017

GMINA TERESPOL NA 129 MIEJSCU

Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Podstawą wyliczeń na 2017 r. były dane o finansach gmin za 2015 r. Wskaźnik gminny, który odzwierciedla dochód podatkowy na jednego mieszkańca dla wszystkich gmin w kraju, oszacowano w tym roku na 1 596,67 zł.

Dochody powyżej średniej uzyskało 449 gmin na 2478 wszystkich gmin w Polsce. Gmina  wiejska Terespol z dochodem 2209,79 zł na 1 mieszkańca uplasowała się na 129 miejscu.

Najbogatszą gmina okazała się gmina wiejska Kleszczów, w której dochód na jednego mieszkańca wyniósł 34 825,79 zł. Natomiast  najbiedniejszą gminą pod względem dochodów per capita okazała się Radgoszcz, gdzie podatki przyniosły 424,77 zł na osobę. W sumie w 11 gminach dochody nie przekroczyły 500 zł na osobę.

>>>www.samorzad.pap.pl<<<

RANKING GMIN 2017


XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH

/images/news/dyplom_2017.jpgW dniach (28-29.01.2017 w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbył XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich. Organizatorom tej corocznej imprezy kulturalnej o zasięgu międzynarodowym przyświecają następujące cele: kultywowanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja kolęd charakterystycznych dla tradycji wschodniosłowiańskich ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowego i wielowyznaniowego Południowego Podlasia,wzajemna prezentacja dorobku kulturowego, wymiana doświadczeń, wzajemne poznanie i integracja środowisk wielokulturowych w ramach wspólnoty,przywracanie roli kolęd w pogłębianiu religijności narodów.

Zgodnie z regulaminem uczestnikami Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich mogą być:

  • chóry
  • zespoły kolędnicze
  • zespoły folklorystyczne.

W tegorocznej edycji zaśpiewało łącznie 29 chórów i zespołów. 

Gminę Terespol z powodzeniem reprezentował  w drugim dniu festiwalu Zespół Folklorystyczny „Łobaczewianki” działający przy Gminnym Centrum Kultury.

/images/20170129_153215.jpg

GALERIA ZDJĘĆ

Organizatorami  przedsięwzięcia są Fundacja Dialog Narodów, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu oraz Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej.

Festiwal mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu 44 sponsorów oraz rzeczowemu, 10 firm i instytucji (swoją cegiełkę dołożyła również gmina Terespol).


CHOINKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH

Kliknij aby powiększyćW dniu 08 stycznia 2017r. w świetlicy w Małaszewiczach Dużych odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestnicy – ks. Proboszcz i mieszkańcy naszej wsi dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia. Młodzież śpiewała i grała kolędy. Spędziliśmy niedzielne popołudnie w miłej świątecznej atmosferze. Czytaj więcej...


FERIE ZIMOWE W GMINIE TERESPOL

/images/news/bal_2017.jpgW ubiegłą niedzielę 22 stycznia 2017r. Gminne Centrum Kultury rozpoczęło Ferie zimowe. Pierwszym punktem tygodniowego planu atrakcji był Noworoczny Bal Przebierańców, który odbył się w Sali Konferencyjnej UG Terespol. Czytaj więcej...

> Galeria zdjęć z Balu Przebierańców <


OBWIESZCZENIE STAROSTY BIALSKIEGO

http://gminaterespol.pl/images/news/obwieszczenie_starosty_bialskiego_26_stycen_2017.jpg


IV Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2017

http://gck.gminaterespol.pl/images/news/przegld_2017_1.jpgCelem przewodnim spotkania było utrwalenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, śpiewu kolęd i pastorałek, ich popularyzacja, a ponadto umożliwienie twórczej konfrontacji osiągnięć wykonawców. Czwarta już edycja Przeglądu odbyła się w niedzielę 15 stycznia 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Swoją obecnością zaszczycił tego dnia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, oraz Pani Elżbieta Iwaniuk – Radna Powiatu Bialskiego reprezentująca Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<


GALERIA ZDJĘĆ Z 25. FINAŁU WOŚP W TERESPOLU

Kliknij by otworzyć galerię zdjęć

>>> Galeria zdjęć <<<


25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY !!!

15 stycznia 2017r.
25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY !!!

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych
oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Wspierając WOŚP Gminne Centrum Kultury w Kobylanch pragnie przekazać
do licytacji autografy Gwiazd Wieczoru ubiegłorocznej Kultury bez Granic!

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
Maryla Rodowicz Donatan&Cleo Manchester
+ kostka gitarowa basisty zespołu

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W TEN SZCZYTNY CEL!

Autografy będzie można licytować w Terespolu 15 stycznia 2017r.
od godz. 17.00 - Hala Sportowa MOK

Gościnnie wystąpi nasz zespół Hard Gock! ZAPRASZAMY !

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
KARTA DUŻEJ RODZINY
KARTA DUŻEJ RODZINY
GMINNY PORTAL MAPOWY
Gminny Portal Mapowy
UTRACIŁEŚ DOKUMENTY?
NOWY SYSTEM ODBIORU ODPADÓW
DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

ODPADY
Czyste powietrze - informacja dla mieszkańców.
PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY TERESPOL

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
MAPA ZAGROŻENIA POWODZIOWEGO
HYDROPORTAL PUBLIKUJACY MAPY ZAGROŻENIA I RYZYKA POWODZIOWEGO
HYDROPORTAL PUBLIKUJACY MAPY ZAGROŻENIA I RYZYKA POWODZIOWEGO
BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ
BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ
Prawa Pacjenta
Pogoda w Gminie Terespol
KANAŁ RSS
RSS