NOC BIBLIOTEK XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOMDrukuj

• 18/06/2015 12:02:43

W ramach akcji Noc Bibliotek oraz XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej 3 czerwca 2015 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbył się bezpłatny pokaz filmu animowanego dla dzieci pt. „Sekret Eleonory”.

Dostęp do filmu był możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

NOC BIBLIOTEK

Film „Sekret Eleonory”, w reżyserii Dominique Monfery, to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.

Na zakończenie projekcji filmu uczestnicy otrzymali od Pani Bibliotekarki pakiet zakładek do książek oraz pamiątkowy znaczek – broszkę motywujący do czytania i jednocześnie promujący czytelnictwo. Ponadto dla rodziców i opiekunów zostały przygotowane broszurki dotyczące korzyści płynących z codziennego czytania książek dzieciom.

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

[cyt. Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska "Wychowanie przez czytanie"]

Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Kobylanach

serdecznie zaprasza wszystkich miłośników czytania do korzystania z księgozbioru!

Godziny otwarcia Biblioteki:

Poniedziałek, środa, piątek – od 8.00 do 16.00