ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓWDrukuj

• 07/12/2015 11:33:15

13 grudnia br. wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów (edycji 2015/2016). Rozkład jazdy obejmuje dotychczas obsługiwane linie na odcinkach:

• Linia nr 2: Terespol - Biała Podlaska - Łuków;
  • Linia nr 7: Dęblin - Puławy - Lublin - Świdnik - Rejowiec - Chełm - Dorohusk;
  • Linia nr 26: Łuków - Dęblin;
  • Linia nr 30: Lublin - Lubartów - Parczew;
  • Linia nr 68: Lublin - Kraśnik - Szastarka - Stalowa Wola/Rzeszów
  • Linia nr 69: Rejowiec - Zawada -Zwierzyniec - Bełżec/Jarosław;
  • Linia nr 72: Zawada - Zamość;
  • Linia nr 581: Świdnik - Lublin AIRPORT.

>>>ROZKŁAD JAZDY POCIĄGóW WAŻNY W TERMINIE 13.XII.15 - 12.III.16<<<

/images/news/przewozy_regionalne.pngGodziny kursowania pociągów (ponad 140 pociągów) zamówionych przez organizatora zostały ustalone na bazie potrzeb społeczeństwa z dostosowaniem do możliwości technicznych i organizacyjnych zarządcy infrastruktury kolejowej. Ograniczenia wynikające ze stanu infrastruktury (modernizacja, naprawy i remonty) oraz priorytetów w przydzielaniu tras pociągów przez zarządcę nie pozwoliły zrealizować wszystkich założeń organizatora przewozów. Rozkład jazdy stanowi więc kompromis, w ramach którego zabezpieczono realizację zdecydowanej większości zidentyfikowanych potrzeb pasażerów związanych z dotarciem do miejsc pracy i nauki. Ponadto wzięte zostały pod uwagę potrzeby wynikające z zapewnienia skomunikowań pociągów regionalnych z międzywojewódzkimi (TLK operatora PKP Intercity S.A.).

Istotną zmianą w rozkładzie jazdy jest wydłużenie relacji trzech pociągów z Terespola do Siedlec oraz założenie dwóch pociągów z Siedlec do Terespola oraz jednego pociągu w relacji Siedlce - Łuków. Ponadto dwa pociągi kursujące dotychczas w relacji Łuków - Biała Podlaska - Łuków pojadą w wydłużonej relacji do i z Terespola.

W związku z bardzo niską frekwencją podróżnych:
- zawieszono kursowanie pociągów na trasie Chełm - Dorohusk - Chełm,
- nie   uruchomiono   pociągu  w  relacji   Lublin   odj.   13.47   Parczew  Kolejowa kursującego w soboty, niedziele i święta,
- ograniczono termin kursowania z codziennie na ( D ) czyli od poniedziałku do piątku oprócz świąt, pociągu w relacji Parczew Kolejowa odj. 14.55,
- zrezygnowano również z uruchomienia pociągów w relacji Szastarka odj. 4.15 Lublin kursującego w ( D )   oraz Szastarka odj. 10.19 Lublin kursującego w soboty, niedziele i święta.
Kompleksowy rozkład jazdy edycji 2015/2016 dostępny jest na stronie www.rozklad.plk-sa.pl