BUDŻET GMINY TERESPOL NA 2017 ROK UCHWALONYDrukuj

• 16/12/2016 15:20:48

http://www.gminaterespol.pl/images/news/dsc_1129.jpgW dniu 15 grudnia 2016 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się XV Sesja Rady Gminy Terespol, której przewodniczył Pan Mieczysław Romaniuk. Najważniejszym elementem posiedzenia Sesji było uchwalenie budżetu Gminy Terespol na 2017 rok. Zgodnie z  przyjętym porządkiem obrad w pierwszej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności w formie prezentacji multimedialnej, które obejmowało zadania inwestycyjne realizowane na terenie gminy.

W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy  podjęli uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, następnie   uchwalili budżet Gminy Terespol na 2017 rok. Za przyjęciem uchwały budżetowej na rok 2017  głosowało 11 radnych,  przeciw – 4, wstrzymujących się – 0.

Zgodnie z procedurą, uchwalenie budżetu poprzedziły prace Komisji Rady Gminy, które pozytywnie/images/news/dsc_1127.jpg zaopiniowały przedstawiony projekt. Projekt budżetu uzyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

Dochody budżetu gminy określone zostały łącznie  w wysokości 32.462.000,00 zł, z tego dochody bieżące w kwocie 30.085.607,00 zł i dochody majątkowe w kwocie 2.376.393,00 zł, natomiast  łączna kwota planowanych wydatków budżetu gminy została określona w wysokości 37.722.000,00 zł, z tego wydatki bieżące w kwocie 24.419.000,00zł i wydatki majątkowe w kwocie 13.303.000,00 zł.

Pełny tekst uchwalonego budżetu gminy na  rok 2016 znajduje się pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl.

W dalszej części posiedzenia, w związku ze złożeniem rezygnacji przez Radnego Gminy Pana Józefa Śreniawskiego  z pełnienia dotychczasowej funkcji Przewodniczącego Komisji Budżetowo – Finansowej i Spraw Społecznych, Rada Gminy dokonała wyboru nowego Przewodniczącego Komisji Budżetowo- Finansowej i Spraw Społecznych. Większością głosów Przewodniczącym Komisji został wybrany Pan Artur Łozak.

Podczas posiedzenia XV Sesji zostały podjęte następujące uchwały:

• w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej.
  • w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2016.
  • w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
  • w sprawie uchwały budżetowej na rok 2017.
  • w sprawie przejęcia obowiązku utrzymania cmentarzy wojennych, położonych na obszarze Gminy Terespol.
  • zmieniająca uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze
    z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat jak również trybu ich pobierania.
  • w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok.
  • w sprawie zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.
  • w sprawie w sprawie ustalenia czasu realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego.
  • zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru Przewodniczących Stałych Komisji Rady Gminy Terespol.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.