MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Portal
Portal

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

ZAMIESZKAJ U NAS!

Zamieszkaj u Nas!


PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Listopad 2017 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

DELEGACJA POCZTY CHIŃSKIEJ W GMINIE TERESPOLDrukuj

  • 16/05/2017 10:53:42

12 maja br.  na terenie gminy Terespol  gościliśmy delegację Poczty Chińskiej, która była efektem wizyty w Chinach delegacji Poczty Polskiej, podczas której miały miejsce spotkania z kierownictwem Poczty Chińskiej, chińskiego regulatora rynku pocztowego oraz władzami administracyjnym okręgu Chonquing (największe centrum dystrybucyjne Poczty Chińskiej). Podczas wizyty w Chinach podpisane zostało Memorandum of Understanding, które przewiduje rozwój współpracy w trzech obszarach: emisji znaczków, operacjach związanych z obsługą przesyłek zagranicznych oraz – co może okazać się najbardziej perspektywiczne – tworzeniem infrastruktury do intensyfikacji obrotu przesyłkami międzynarodowymi (międzynarodowy e-commerce). W grę wchodziłoby tutaj stworzenie na terytorium Polski centrum logistycznego umożliwiającego dalszą rozsyłkę paczek na teren całej Europy. Przedsięwzięcie takie byłoby cząstką tworzenia tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku.

/images/photoalbum/album_408/dsc_7059_t2.jpg

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Delegacja chińska wyraziła szczególne zainteresowanie funkcjonowaniem „suchego” portu w Małaszewiczach, gdzie już obecnie odbywają się odprawy pociągów z Chin. To właśnie tutaj przesyłki z Chin po raz pierwszy przekraczają granicę Unii Europejskiej, jednocześnie to jeden z największych w Europie „suchych” portów przeładunkowych. Towary przybywające ze wschodu zostają przeładowane z pociągów szerokotorowych do normalnotorowych.

http://gminaterespol.pl/images/photoalbum/album_408/dsc_6967.jpgPodczas spotkania najpierw w Urzędzie Gminy Terespol, następnie w terenie  goście mieli okazję poznać potencjał gminy, możliwości rozwoju pod kątem znaczącego wzrostu przepływu towarów oraz szczegóły funkcjonowania poszczególnych służb uczestniczących w obsłudze ruchu granicznego. Służył temu zarówno rekonesans w Małaszewiczach, jak też spotkania i rozmowy z przedstawicielem Parlamentu( poseł na Sejm RP Adam Abramowicz), władzami gminy Terespol (Przewodniczący Rady Gminy Terespol Mieczysław Romaniuk), przedstawicielem Centrum Logistycznego Małaszewicze PKP Cargo (Prezes Zarządu Jarosław Tarasiuk), funkcjonariuszami służb celnych i granicznych(Komendant Placówki Straży Granicznej w Terespolu Andrzej Popko, Z-ca Naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno Skarbowego Dariusz Jówko).

Dla Poczty Polskiej rozwój współpracy z partnerem chińskim jest szansą rozszerzenia działalności o nowe obszary, większego „umiędzynarodowienia” usług, a także – w przypadku powodzenia przedsięwzięcia – szerokiej europejskiej ekspansji w segmencie e-commerce.

38,574,120 unikalne wizyty