ZAMIESZKAJ U NAS!

Zamieszkaj u Nas!

« Grudzień 2017 »

KOLEJNE WSPARCIE FINANSOWE UNII EUROPEJSKIEJ DO PRZEDSIĘWZIĘĆ GMINY TERESPOLDrukuj

• 03/08/2017 12:03:24

RPO: Zagospodarowanie Fortu w Małaszewiczach Małych – Dzieło Międzyfortowe Kobylany I
W dniu 28 lipca 2017r. w Lublinie została zawarta umowa pomiędzy Gminą Terespol reprezentowaną a Województwem Lubelskim o dofinansowanie Projektu: Zagospodarowanie Fortu w Małaszewiczach Małych – Dzieło Międzyfortowe Kobylany I w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020, Osi Priorytetowej  OCHRONA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I NATURALNEGO, działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne.

Całkowita wartość Projektu  wynosi 931 626, 25 zł, całkowite wydatki kwalifikowalne Projektu wynoszą 886 566,25. Dofinasowanie z EFRR  wynosi 709 253,00 zł, co stanowi 76 % kosztów całkowitych projektu a 80% kosztów kwalifikowalnych.
Elewacja  frontowa – stan istniejący

Elewacja  frontowa – stan istniejący

Elewacja frontowa – projektowana

Zagospodarowanie fortu polegać będzie na wykonaniu prac remontowo budowlanych i przyłączy wodo-kanalizacyjnych i elektrycznych do budynku  (wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie posadzek, wyrównanie ścian, wykonanie instalacji elektrycznej urządzenie pomieszczeń sanitarnych, wykonanie elewacji zewnętrznej, wyposażenie sal w meble i gabloty).

PROW: Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Gminie Terespol.
Gmina Terespol złożyła wniosek o dofinansowanie zadania: Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Gminie Terespol w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. W dniu 28 lipca 2017r. Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania poinformowała Gminę Terespol, że wniosek znalazł się na liście operacji wybranych do dofinansowania i mieści się w limicie środków.
Wniosek  o dofinansowanie dotyczy wykonania siłowni zewnętrznych w miejscowościach: Neple, Polatycze, Lechuty Duże i Zastawek (Osiedle) oraz parasoli wraz meblami i palm na terenie kąpieliska w Kobylanach.
Wartość projektu wynosi 59 655,00 zł, w tym dofinansowanie 63,63 % tj. 37 958,48 zł.