ZAMIESZKAJ U NAS!

« Listopad 2017 »

KONGRES WŁADZ LOKALNYCH I REGIONALNYCH RADY EUROPYDrukuj

• 24/10/2017 15:17:57

W dniach od 18 do 20 października br. w Strasburgu odbyła się kolejna 33. Sesja Plenarna CLRAE.

KONGRES WŁADZ LOKALNYCH I REGIONALNYCH RADY EUROPY

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy (CLARE)  jest zgromadzeniem przedstawicieli samorządu terytorialnego reprezentujących państwa członkowskie Rady Europy. CLRAE skupia przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, reprezentujących łącznie ponad 200 tysięcy samorządów z 47 krajów członkowskich Rady Europy.

/images/photoalbum/album_429/20171018_144751_t2.jpgPolska posiada w CLRAE 12 miejsc dla przedstawicieli i 12 miejsc dla ich zastępców. Reprezentanci są rekomendowani przez polskie organizacje samorządu terytorialnego – Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich, Unię Metropolii Polskich, Unię Miasteczek Polskich. Z ramienia Związku  Gmin Wiejskich w posiedzeniu udział wziął Krzysztof Iwaniuk, Wiceprzewodniczący Związku, Wójt Gminy Terespol.

Główne zadania CLRAE to doradzanie Komitetowi Ministrów i Zgromadzeniu Parlamentarnemu Rady Europy we wszystkich aspektach polityki lokalnej i regionalnej, podejmowanie działań w celu zapewnienia udziału społeczności lokalnych i regionalnych w realizacji idei zjednoczonej Europy, przedkładanie Komitetowi Ministrów RE propozycji promujących samorządność lokalną i regionalną, promowanie zagranicznej współpracy społeczności lokalnych i regionalnych, ścisła współpraca z Komitetem Regionów Unii Europejskiej w celu zapewnienia komplementarności ich działań.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<