ZAMIESZKAJ U NAS!

« Styczeń 2018 »

XXI SESJA RADY GMINY TERESPOLDrukuj

• 05/01/2018 12:20:35

XXI SESJA RADY GMINY TERESPOL28 grudnia  2017 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się XXI Sesja Rady Gminy Terespol, której Przewodniczył Mieczysław Romaniuk. Najważniejszym elementem posiedzenia Sesji było uchwalenie budżetu Gminy Terespol na 2018 rok. Zgodnie z  przyjętym porządkiem obrad Radni Gminy Terespol zapoznali się ze sprawozdaniem z bieżącej działalności, które  zawierało zadania inwestycyjne realizowane na terenie gminy.

W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy,  uchwalili budżet Gminy Terespol na 2018 rok.

Za przyjęciem uchwały budżetowej na rok 2018  głosowało 15 radnych,  przeciw – 0, wstrzymujących się – 0. Następnie Rada Gminy podjęta  uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.

Zgodnie z procedurą, uchwalenie budżetu poprzedziły prace Komisji Rady Gminy, które pozytywnie zaopiniowały przedstawiony projekt uchwały budżetowej wraz ze zmianami. Projekt budżetu uzyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

Dochody budżetu gminy określone zostały łącznie  w wysokości 33.340.000,00 zł, z tego dochody bieżące w kwocie 31.408.396,00 zł i dochody majątkowe w kwocie 1.931.604,00 zł, natomiast łączna kwota planowanych wydatków budżetu gminy została określona w wysokości 40.358.000,00 zł, z tego wydatki bieżące w kwocie 26.343.000,00 zł i wydatki majątkowe w kwocie 14.015.000,00 zł.

Pełny tekst uchwalonego budżetu gminy na  rok 2018 znajduje się pod adresem www.bip.gminaterespol.pl.

Mając na względzie poprawę jakości obsługi klientów, a także zwiększenie efektywności funkcjonowania Urzędu Gminy Terespol, Rada Gminy Terespol podczas posiedzenia Sesji podjęła uchwałę w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków i opłat stanowiących dochody budżetu Gminy Terespol instrumentem płatniczym. W kasie  Urzędu Gminy Terespol zostanie zainstalowany terminal  do obsługi kart płatniczych za pomocą którego  będzie możliwe regulowanie płatności podatków i opłat lokalnych.

Podczas posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:

• w sprawie uchwały budżetowej na rok 2018.
  • w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
  • w sprawie udzielenia w roku 2018 pomocy rzeczowej Województwu Lubelskiemu.
  • w sprawie udzielenia w roku 2018 pomocy finansowej Gminie Janów Podlaski.
  • w sprawie udzielenia w roku 2018 pomocy finansowej Gminie Kęsowo.
  • w sprawie zmian  uchwały budżetowej na rok 2017.
  • w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenie ich przebiegu.
  • w sprawie pozbawienia kategorii dróg gminnych nr 100822L, 100823L, 100824L z jednoczesnym ich wyłączeniem z użytkowania.
  • zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dla kategorii dróg gminnych.
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami, na czas oznaczony do 3 lat kolejnych umów dzierżawy, których przedmiotem są te same nieruchomości.
  • w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok.
  • zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat jak również trybu ich pobierania.
  • w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków i opłat stanowiących dochody budżetu Gminy Terespol instrumentem płatniczym.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.