MOC LUDZKIEJ SOLIDARNOÅšCIDrukuj

• 21/06/2010 14:21:09

Szanowni mieszkańcy

W imieniu władz samorządowych i własnym pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność za liczne dary płynące z serca i wszystkie oznaki Waszej solidarności z tymi, których dotknęła klęska powodzi. Dzięki Waszej wielkoduszności mogliśmy z gminy Terespol  wysłać 15 czerwca 2010 r. transport 7 palet darów rzeczowych osobom potrzebującym z gminy Wilków, jednej z najbardziej poszkodowanych w naszym województwie. Dary dotarły bezpośrednio do mieszkańców miejscowości: Kąty, Brzozowo oraz Machów. Pozwolą one powodzianom na przetrwanie tych trudnych dla nich chwil.

Dziękuję tym wszystkim, którzy przeznaczyli  oszczędności i tym, którzy wspaniałomyślnie poświęcali swój czas pracując przy organizowaniu transportu. Dziękuję firmie Transbet Pana Mariana Wojciuka z Białej Podlaskiej, która bezpłatnie udostępniła samochód ciężarowy z kierowcą. Zebrane artykuły pomogli pakować i ładować pracownicy Urzędu Gminy Terespol, jednostek podległych oraz obsługa firmy Pantera Pana Jerzego Jaworskiego.

Za te wszystkie oznaki wielkiej wrażliwości i dobroci pragnę szczególnie podziękować gorąco tym, którzy odpowiedzieli na mój apel, tj.:
Panu Sołtysowi Stanisławowi Jakuszko, który dokonał zbiórki pieniężnej  wśród 40 rodzin z Lechut Dużych. Za zebrane środki dokonano zakupu artykułów chemicznych na kwotę  1010,00 złotych.
Mieszkańcom Lebiedziewa i Pani Sołtys Adeli Żuk, za artykuły spożywcze, chemiczne, wodę, koce i pościel.
Mieszkańcom Łobaczew Dużego i  Pani Sołtys Alicji Ejfler, za artykuły spożywcze, środki czystości oraz nową odzież, obuwie i bieliznę pościelową. Zebrano także środki pieniężne w wysokości 735 zł z przeznaczeniem na zakup ręczników, koców, odzieży roboczej oraz kaloszy.
Mieszkańcom Kobylan i Pani Sołtys Halinie Ostapczuk za produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, pościel i koce.
Mieszkańcom Polatycz i Pani Sołtys Barbarze Szkucie, która zebrała kwotę pieniężną 740 zł, za którą zostały zakupione artykuły spożywcze.
Mieszkańcom Murawca i Żuk oraz Pani Sołtys Teresie Chwesiuk i Pani Annie Gregorczuk za kwotę pieniężną 995 zł, która również została wydatkowana na najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, chemiczne oraz węże ogrodowe.
Mieszkańcom Małaszewicz Małych i Panu Sołtysowi Markowi Kuć, za kwotę pieniężną w wysokości 1195 zł, za którą zakupiono artykuły chemiczne – w tym środki czystości, przybory toaletowe oraz pampersy.
Mieszkańcom Bohukał i Pan Sołtysowi Henrykowi Łukaszukowi, za artykuły chemiczne zakupione na kwotę 531,31 zł.
Mieszkańcom Krzyczewa i Pani Sołtys Barbarze Kopciuszuk, artykuły spożywcze, odzież, środki czystości oraz pościel.
Mieszkańcom Lechut Małych i Panu Sołtysowi Jerzemu Lubeńczuk, artykuły chemiczne, spożywcze, płaszcze oraz wodę.
Mieszkańcom Koroszczyna i Pani Sołtys Iwonie Mikitczuk, za artykuły spożywcze, środki czystości oraz wodę.
Mieszkańcom Podolanki i Panu Sołtysowi Wiesławowi Celińskiemu, za artykuły spożywcze,chemiczne oraz wodę. Dokonano również zakupu ręczników i koców na kwotę 78,00 zł zebraną wśród mieszkańców.
Mieszkańcom Łęg i Pani Sołtys Ewie Krzysztofowicz za środki czystości, artykuły żywnościowe oraz wodę.
Instytucjom i firmom:
Przedszkolu w Małaszewiczach, które również dołączyło się do akcji pomocy powodzianom i przekazało zebrane wśród dzieci zabawki, odzież i żywność.
Firmie Agrostop Pana Zdzisława Androsiuka, która przekazała paletę wody mineralnej.
Panu Ryszardowi Osypiuk za  przekazane pieczywo oraz środki na komary i pościel.
Pracownikom Urzędu Gminy Terespol, którzy za zebrane pieniądze wysokości 2360,00 zł, zakupili artykuły mogące zaspokoić najważniejsze potrzeby życiowe.

Jeszcze raz serdecznie gratuluję postawy i działań, które utwierdzają nas w przekonaniu o niezwykłej wadze i mocy ludzkiej solidarności.

Wójt Gminy Terespol
Krzysztof Iwaniuk