KOMPLEKS BOISK NA JUBILEUSZ SZKOŁYDrukuj

• 13/06/2011 13:00:02

W dniu 10 czerwca 2011 r. w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta obchodzono 40 rocznicę założenia szkoły. Jubileusz świętowano uroczyście w obecności wielu zgromadzonych gości, uczniów i pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Åšwiętą odprawioną w kościele pw. Åšw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach przez Proboszcza Krzysztofa Pawłowskiego. Następnie nastąpił przemarsz do siedziby szkoły, gdzie dokonano otwarcia kompleksu boisk sportowych. Kolejnym punktem obchodów była akademia, którą  zainaugurował dyrektor szkoły Mieczysław Romaniuk następującymi słowami:
„Dzisiejsze wydarzenie ma charakter niezwykle podniosły i historyczny, łączy w sobie już zapisaną kartę ponad 40-letnich wydarzeń szkoły, ale jest także symbolem wzruszeń , zadumy, refleksji i wspomnień. Z perspektywy mijających lat działania dydaktyczno – wychowawcze szkoły uwieńczone zostały wieloma sukcesami. Nie sposób wymienić wszystkich. Chlubą naszej szkoły są liczne osiągnięcia na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, centralnym, mamy laureatów i finalistów olimpiad, wiedzy technicznej, przedmiotów ogólnokształcących, sportowych, artystycznych…. Jesteśmy dumni z prawie 5500 absolwentów, wśród których jest wielu aktywnych i kreatywnych uczestników życia społeczno – gospodarcze gonie tylko w naszym regionie, ale także w kraju. Szczególne podziękowania kieruję do dyrektorów, wspaniałych pedagogów,  którzy tworzyli historię szkoły i dorobek wielu pokoleń….” Przypomniał krótko historię szkoły i ludzi, którzy zapisali się na kartach tej historii, podziękował sponsorom szkoły.
Następnie głos zabrali goście, padło wiele serdecznych słów, najlepszych życzeń i szczerych gratulacji.

Z HISTORII SZKOŁY…
Szkoła została utworzona w 1971 r. z inicjatywy Pana Mikołaja Jefimiuka, ówczesnego dyrektora Zarządu Rejonu Przeładunkowego w Małaszewiczach. Pierwszym budynkiem był barak wojsk OTK. W październiku 1990 r. szkoła została przeniesiona do nowych pomieszczeń po zgrupowaniu wojsk kolejowych. W latach 1991 – 1997 wybudowano i oddano do użytku nowe obiekty szkolne wraz z salą gimnastyczną i warsztatami a także boiska i tereny rekreacyjne. Szkoła stała się nowoczesną i doskonale wyposażoną placówką oświatową. W bieżącym roku przybyły kolejne inwestycje: kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią i 100m bieżnią oraz znajdujący się obecnie w stanie budowy internat dla uczniów.