RODZINNY DZIEŃ DZIECKA W MAŁASZEWICZACHDrukuj

• 04/06/2012 15:33:07

RODZINNY DZIEŃ DZIECKA W MAŁASZEWICZACH

W sobotę 2 czerwca 2012 r. na terenie na placu przy Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbył się Rodzinny Dzień Dziecka. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, frekwencja dopisała, a impreza była bogata w atrakcje. Na scenie wystąpił zespół muzyczno – wokalny z Gminnego Ośrodka Kultury w Koroszczynie, popisy taneczne Break Dance zaprezentował zespół EAST BORDER CREW, uczennice szkoły podstawowej zatańczyły specjalnie na tę okazję przygotowaną choreografię, a najmłodsze dzieci laureaci konkursu piosenki ekologicznej zaśpiewały nagrodzone utwory.

Największym powodzeniem cieszyło się wesołe miasteczko, do zjeżdżalni, trampoliny i „rodeo” ustawiały się niekończące kolejki. Poza tym przeprowadzono liczne konkursy, gry i zabawy: turniej rodzinny (kubeczek, sztafeta rodzinna, celuj i łap, zasysanie piłki), rodzinny konkurs plastyczny (pejzaż farbami w sztyfcie), przeciąganie liny, rodzinne karaoke i konkurs plastyczny Bohater Makuszyńskiego z byle czego. W meczu w piłkę nożną rodzice kontra dzieci, uczniowie nie dali szans swoim rodzicom. W loterii „Szczęśliwy numerek” rozlosowano upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Większość dzieci miało kolorowo pomalowane buźki.

Do konkursów i zabawy, ku uciesze dzieci, dali się namówić rodzice. Na festynie nie zabrakło również tych najmłodszych, którzy jeszcze nie chodzą do przedszkola. Wszystkie dzieci mogły skorzystać z posiłków: hot-doga i napoju.

Przy okazji święta wręczono nagrody uczniom biorącym udział w konkursie ogłoszonym przez Wójta Gminy Terespol z okazji 20 lecia gminy: dla najmłodszych konkurs plastyczny „Obrazek z wycieczki po Gminie Terespol” i dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjów – konkurs wiedzy o Gminie Terespol i samorządzie terytorialnym. Oto  laureaci etapu szkolnego:

Kl.0-III SP Kl.IV –VI SP Kl. I-III   Gimnazjum
I   miejsce   - Anna Artemuk Mateusz Artemuk Krzysztof Kwieciński
II  miejsce   - Martyna Kwiatkowska Patrycja Prokopiuk Patryk Szubski
III miejsce  - Paulina Pietruczuk  Justyna Kwiecińska Anna Kępka

Koszty wesołego miasteczka, posiłków i nagród w konkursach poniosła Gmina Terespol, napoje i upominki zakupiła Rada Rodziców.