II SESJA RADY GMINY TERESPOLDrukuj

• 07/01/2015 10:06:21

II SESJA RADY GMINY TERESPOLW dniu 29 grudnia 2014 r.  w Urzędzie Gminy Terespol w Kobylanach odbyła się II Sesja Rady Gminy Terespol. Obradom  przewodniczył  Pan Mieczysław Romaniuk. Najważniejszym elementem posiedzenia Sesji było uchwalenie budżetu Gminy Terespol na 2015 rok. Zgodnie z porządkiem obrad w pierwszej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie o stanie gminy.

W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy  podjęli uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, następnie  jednogłośnie uchwalili budżet Gminy Terespol na 2015 rok, do którego nie wnieśli uwag. Zgodnie z procedurą uchwalenia budżetu, poprzedziły prace Komisji Rady Gminy. Projekt budżetu uzyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

Dochody budżetu gminy określone zostały łącznie w wysokości 25.182.427,00 zł, z tego dochody bieżące w kwocie 23.562.767,23 zł i dochody majątkowe w kwocie 1.619.659,77 zł, natomiast łączna kwota planowanych wydatków budżetu gminy  została określona w wysokości 33.757.208,00 zł, z tego wydatki bieżące w kwocie 19.322.255,10 zł i wydatki majątkowe w kwocie 14.434.952,90 zł.

Pełny tekst uchwalonego budżetu gminy na 2015 rok znajduje się pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl.

W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy zatwierdzili taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków, na okres od 1 stycznia 2015 roku do dnia 31 grudnia 2015 roku. W zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków występuje jedna taryfowa grupa odbiorców - „wszyscy odbiorcy”:

1) za dostawę wody z wodociągu gminnego:

Lp.

Grupy odbiorców

Stawka bez podatku VAT w zł.

Stawka podatku VAT w %

Cena/stawka z podatkiem VAT w zł.

1.

Wszyscy odbiorcy - dostawa wody - cena w zł/m3

2,41

2,60

2.

Wszyscy odbiorcy - opłata abonamentowa - stawka w zł./odbiorcę/miesiąc

2,24

2,42

2) za odprowadzanie ścieków:

Lp.

Grupy odbiorców

Stawka bez podatku VAT w zł.

Stawka podatku VAT w %

Cena/stawka z podatkiem VAT w zł.

1.

Wszyscy odbiorcy - za odprowadzone ścieki - cena w zł./1 m3

4,84

5,23

2.

Wszyscy odbiorcy - opłata abonamentowa - stawka w zł./odbiorcę/miesiąc

1,44

1,56

W końcowej części posiedzenia Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Romaniuk oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pani Halina Ostapczuk wręczyli upominki młodzieży działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w sekcji podnoszenia ciężarów za osiągnięcia i zespołowi muzycznemu.

Podczas posiedzenia II Sesji zostały  podjęte następujące uchwały:

• w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej
  • w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2014
  • w sprawie wieloletniej prognozy finansowej
  • w sprawie uchwały budżetowej na rok 2015
  • w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy
  • w sprawie zajęcia stanowiska dotyczącego nieujęcia w porządku obrad sprawy rozpatrzenia skargi na działania Wójta Gminy Terespol
  • zmieniającej uchwałę w sprawie określania zasad udzielenia dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze Gminy Terespol
  • w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków
  • w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki
    i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii
    na 2015 rok

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.

II SESJA RADY GMINY TERESPOL