BUDŻET GMINY NA 2016 ROK UCHWALONYDrukuj

• 05/01/2016 14:27:09

http://gminaterespol.pl/images/news/dsc_6886.jpgW dniu 29 grudnia 2015 r.  w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się IX Sesja Rady Gminy Terespol  której  obradom  przewodniczył  Pan Mieczysław Romaniuk. Najważniejszym elementem posiedzenia Sesji było uchwalenie budżetu Gminy Terespol na 2016 rok. Zgodnie z porządkiem obrad w pierwszej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności.

W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy  podjęli uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, następnie   uchwalili budżet Gminy Terespol na 2016 rok. Za przyjęciem uchwały budżetowej na rok 2016  głosowało 14 radnych,  przeciw – 1, wstrzymujących się – 0.

Zgodnie z procedurą, uchwalenie budżetu poprzedziły prace Komisji Rady Gminy. Projekt budżetu uzyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

Dochody budżetu gminy określone zostały łącznie  w wysokości 30.772.000,00 zł, z tego dochody bieżące w kwocie 23.581.061,90 zł i dochody majątkowe w kwocie 7.190.938,10 zł, natomiast łączna kwota  planowanych wydatków budżetu gminy została określona  w wysokości 35.685.000,00 zł, z tego wydatki bieżące w kwocie 22.756.000,00 zł i wydatki majątkowe w kwocie 12.929.000,00 zł.

Pełny tekst uchwalonego budżetu gminy na  rok 2016 znajduje się pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl.

Podczas posiedzenia IX Sesji zostały podjęte następujące uchwały:

• w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
  • w sprawie uchwały budżetowej na rok 2016.
  • w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach.
  • w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2016 rok.
  • w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz rodzajów dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum prowadzonych przez Gminę Terespol.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.