NOWY SKARBNIK W GMINIEDrukuj

• 06/04/2018 14:12:39

XXII Sesja Rady Gminy Terespol, odbyła się 22 marca 2018 r. Jednym z kluczowych punktów, które znalazły się w porządku obrad było odwołanie i pożegnanie, odchodzącej na emeryturę Skarbnik Gminy Terespol – Pani Wiesławy Szymańskiej i powołanie na stanowisko Skarbnika Pani Edyty Maruda.

Pani Wiesława Szymańska w dniu 14 marca 2018 r. złożyła do Wójta Gminy Terespol wniosek o rozwiązanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron z dniem 26 kwietnia 2018 r. w związku z przejściem na emeryturę. W związku z tym faktem, Wójt zgodnie z ustawowym obowiązkiem wystąpił do Rady z wnioskiem o odwołanie dotychczasowego Skarbnika i powołanie nowego. Rada Gminy biorąc pod uwagę wnioski złożone przez Wójta Gminy, z dniem 26 kwietnia 2018 r. odwołała Wiesławę Szymańską ze stanowiska Skarbnika Gminy.

Pani Wiesława Szymańska pracowała na rzecz samorządu Terespol ponad 40 lat, od 1977 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Terespol zajmując stanowiska urzędnicze, a od 1990 roku została powołana na Skarbnika Miasta i Gminy Terespol. Po rozdziale jednostki samorządowej na Miasto Terespol i Gminę Terespol od 1992 roku zajmowała stanowisko Skarbnika Gminy Terespol.Wiesława SzymańskaOdwołanie dotychczasowego Skarbnika Gminy z pełnionej funkcji obyło się w miłej atmosferze. Było wiele podziękowań, kwiatów, które składali przewodniczący rady, wójt, kierownicy jednostek oświatowych.
Rada Gminy Terespol w kolejnym punkcie obrad podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 27 kwietnia 2018 r. Pani Edyty Maruda na stanowisko Skarbnika Gminy Terespol.

Pani Edyta Maruda zatrudniona jest w Urzędzie Gminy Terespol od 2004 roku początkowo w Referacie organizacyjnym i spraw społecznych, a od 2006 w Referacie finansowo -podatkowym na stanowisku inspektora ds. planowania i sprawozdawczości.Edyta Maruda Pani Edyta Maruda jest osobą młodą i ambitną. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie, ukończone studia podyplomowe w zakresie audytu wewnętrznego i kontroli wewnętrznej, oraz certyfikat księgowego.

Realizując porządek obrad Rada Gminy zapoznała się ze sprawozdaniem z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za 2017 rok, do którego nie wniosła uwag.

W końcowej części posiedzenia Sesji Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego złożyło pisemną skargę do Przewodniczącego Rady Gminy na zachowanie radnego Łukasza Draguna (tekst skargi).

Podczas posiedzenia Sesji zostały podjęte następujące uchwały:

- w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej.

- w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2018.

- w sprawie wyodrębnienia w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki.

- w sprawie udzielenia w roku 2018 pomocy finansowej dla Powiatu Bialskiego.

- w sprawie udzielenia w roku 2018 pomocy rzeczowej dla Województwa Lubelskiego.

- w sprawie odwołania Skarbnika Gminy Terespol.

- w sprawie powołania Skarbnika Gminy Terespol.

- w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami, na czas oznaczony do 3 lat kolejnych umów dzierżawy, których przedmiotem są te same nieruchomości.

- w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomości stanowiących własność Gminy Terespol.

- w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Terespol dla części miejscowości Kobylany.

- w sprawie przyjęcia „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Terespol na lata 2009-2032”.

- w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Terespol na rok 2018.

- w sprawie podziału gminy Terespol na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.

- w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego i doradcy zawodowego.

- w sprawie ustalenia czasu realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych.

- w sprawie podziału Gminy Terespol na obwody głosowania.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.