V SESJA RADY GMINY TERESPOLDrukuj

• 12/11/2019 10:37:48

W dniu 30 września 2019 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się V Sesja Rady Gminy Terespol, której Przewodniczył Mieczysław Romaniuk. Najważniejszym punktem porządku obrad było uchwalenie wysokości stawek podatku od nieruchomości, które będą obowiązywać  na terenie gminy Terespol w 2020 roku. Stawki podatku od nieruchomości  zostały przedstawione w kolejnym artykule.

Wykaz podjętych uchwał:

• w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej.
  • w sprawie zmian  uchwały budżetowej na rok 2019.
  • w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie gminy Terespol w 2020 roku.
  • w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Terespol dla części miejscowości Koroszczyn.
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowym najemcą, na czas oznaczony do 3 lat kolejnej umowy najmu, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość.
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami, na czas oznaczony do 3 lat kolejnych umów dzierżawy, których przedmiotem są te same nieruchomości.
  • w sprawie rozpatrzenia skargi na działanie organu wykonawczego.
  • w sprawie rozpatrzenia petycji w interesie publicznym dotyczącej wprowadzenia w życie Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów.
  • w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności gimnazjum w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Małaszewiczach.
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Piszczac w zakresie dowozu dzieci z Gminy Terespol do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu.
  • w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej na kadencję 2020 – 2023.
  • zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu przyznawania dodatków oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.