POŻEGNANIE WAKACJIDrukuj

• 09/09/2014 08:42:37

W dniu 30 sierpnia 2014 r. na terenie kąpieliska w Kobylanach odbył się już  po raz ósmy Festyn Ogórkowy połączony z pożegnaniem wakacji. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Koroszczynie. Podczas imprezy wystąpiły zespoły: „Dobrynianki” z Dobrynia, zespół „Łobaczewianki” z Łobaczewa Małego oraz zespół breakdance East Border Crew i grupa muzyczna „Hard Gock”. Występy sceniczne przeplatane były konkursami związanymi z „tradycjami ogórkowymi” w gminie Terespol.

W konkurencji rzut ogórkiem zwyciężyli :

Kategoria wiekowa „0”:

I miejsce - Caban Michał, II miejsce -  Moździerz Łucja, III miejsce - Juszczuk Marysia

Kategoria  klas I-III

I miejsce – Wójcik Wiktoria, II miejsce -  Caban Marcelina, III miejsce – Chwesiuk Małgorzata

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce – Ostapczuk  Paweł, II miejsce -  Moździerz Łukasz ,III miejsce – Więcek Jakub

Kategoria gimnazjum

I miejsce – Chwesiuk Wojciech, II miejsce -  Kudrelek Łukasz, III miejsce – Klekotka Szymon

Zebrani mogli również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą ogórków  w Quizie ogórkowym. W tej konkurencji poszczególne miejsca zajęli: I miejsce – Milewicz Wiktoria, II miejsce -  Więcek Jakub, III miejsce – Klekotka Szymon.

Nie zabrakło również prezentacji strojów  ogórkowych. W tym konkursie  I miejsce zajęła Ostapczuk Amelia, miejsce II Chwesiuk Małgorzata , a III miejsce przypadło Chwesiuk Agnieszce. Również dorośli mogli zmierzyć się w trudnej konkurencji obierania ogórków na czas. Przygotowanych  pięć ogórków najszybciej obrał Piasecki Jarosław, tuż za nim był Sterniczuk Feliks a trzecie miejsce zajęła Iwaniuk Anna .

Festyn był także okazją do rozstrzygnięcia konkursu na wieniec dożynkowy . I miejsce zajął wieniec z miejscowości Łobaczew Mały, II miejsce – Wieniec z Kobylan a III wieniec z Samowicz.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Terespol i Gminny Ośrodek Kultury w Koroszczynie.

Po zmaganiach konkursowych przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą w tym roku był zespół „Prymaki”. Dalszą zabawę kontynuowano podczas dyskoteki, którą poprowadził DJ Aquarius.