MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

BIEŻĄCA OCENA JAKOŚCI WODY


Roczna jakość wody

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCHDrukuj

  • 09/03/2022 08:49:03

"ZNAJOMOŚĆ HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY,
TO WIELKI ZASZCZYT, HONOR I OBOWIĄZEK KAŻDEGO OBYWATELA"

 Kliknij aby powiększyćDziś 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jest to święto państwowe mające na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski. Przywracając ich pamięć Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach po raz czwarty przeprowadził "Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – Bohaterach Niezłomnych – przywróćmy Ich czyny powszechnej pamięci”.

>>> Galeria zdjęć <<<

Czytaj więcej

DZIEŃ KOBIET!Drukuj

  • 08/03/2022 09:22:36

DZIEŃ KOBIET!

Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów.
Pierre de Brantome

Drogie Panie,
pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i pogody ducha.
Życzę, by szczery uśmiech nie znikał z Waszych twarzy,
a każdy nowy dzień był wyjątkowy i był powodem do zadowolenia.
Niech nigdy nie zabraknie ciepła i miłości najważniejszych osób w Waszym życiu.

Krzysztof Iwaniuk

Wójt Gminy Terespol

DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOLDrukuj

  • 08/03/2022 08:03:28

Kliknij aby powiększyć

OGŁOSZENIEDrukuj

ŚWIADCZENIE RATOWNICZE DLA STRAŻAKÓW OSPDrukuj

  • 04/03/2022 16:11:20

Na podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych strażakowi ratownikowi OSP przysługuje świadczenie ratownicze (corocznie waloryzowane) z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł.

Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (minimum jeden wyjazd rocznie):

  • przez co najmniej 25 lat - w przypadku mężczyzn,
  • przez co najmniej 20 lat - w przypadku kobiet.

Przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w OSP.

Świadczenie ratownicze przyznaje się na wniosek zainteresowanego złożony do komendanta powiatowego (miejskiego) PSP – tj. organu przyznającego, właściwego dla siedziby jednostki OSP, do której należy strażak ratownik OSP.

Prawo do tego świadczenia przysługuje po osiągnięciu:

  • 65 roku życia - w przypadku mężczyzn,
  • 60 roku życia - w przypadku kobiet.

Wypłata świadczenia następuje co miesiąc do 15. dnia każdego miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym przyznano świadczenie ratownicze, a osobie która złoży wniosek o przyznanie świadczenia ratowniczego w terminie 9 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, przyznaje się prawo do świadczenia ratowniczego od  miesiąca wejścia w życie ustawy, o ile w miesiącu tym spełniała wszystkie niezbędne warunki do nabycia prawa do świadczenia ratowniczego.

 JAK UZYSKAĆ ŚWIADCZENIE RATOWNICZE OSP:

  1. Pobierz i wypełnij wniosek.
  2. Znajdź 3 świadków, którzy poświadczą Twoje czynne uczestnictwo w działaniach ratowniczych. Jednym z trzech świadków musi być osoba, która pełniła funkcję publiczną lub była zatrudniona w urzędzie obsługującym organ administracji samorządowej. Ważne: osoba ta może poświadczać tylko czasookres, w którym pełniła funkcję publiczną lub w którym była zatrudniona w urzędzie.
  3. Pobierz i wraz ze świadkami, wypełnij oświadczenia o udziale w działaniach lub akcjach ratowniczych.  Niezbędne jest również podpisanie klauzuli RODO przez świadków. Klauzula znajduje się w tym samym załączniku.
  4. Umów się, a następne udaj do właściwego terytorialnie urzędu gminy w celu potwierdzenia wiarygodności oświadczeń świadków przez wójta lub burmistrza.
  5. Po uzyskaniu potwierdzenia oświadczeń przez wójta lub burmistrza, dostarcz oryginał oświadczeń wraz z wypełnionym wnioskiem o przyznanie świadczenia ratowniczego do Komendy Miejskiej PSP Białej Podlaskiej.
  6. Po dostarczeniu kompletu dokumentów oczekuj na doręczenie decyzji Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej potwierdzającej przyznanie świadczenia.

Dodatkowe informacje oraz pomoc w wypełnieniu dokumentów można uzyskać w Urzędzie Gminy Terespol.  Osoby do kontaktu: Sekretarz Gminy Terespol Danuta Wowczeniuk 83 411 20 41, Inspektor Władysław Kowal 83 411 20 44.

Materiały:

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

  • 04/03/2022 10:41:27

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO
o wydaniu decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego
i udzieleniu pozwolenia na budowę

Pełna treść obwieszcenia - plik pdf

ULOTKI DLA UCHODŹCÓW W 4 JĘZYKACHDrukuj

  • 04/03/2022 10:28:36
Uchodźcy przekraczający polską granicę otrzymują ulotki w języku ukraińskim, angielskim, polskim lub rosyjskim z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pobytu w Polsce

Kancelaria Prezydenta RP przygotowała dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy ulotki dostępne w czterech wersjach językowych. Znajdują się na nich informacje dotyczące punktów recepcyjnych, pomocy medycznej, telefonów alarmowych, strony internetowej z aktualnymi informacjami w języku ukraińskim, a także informacje o możliwości posłania dzieci do polskiej szkoły oraz legalnego podejmowania pracy w Polsce.

Ulotki do pobrania w załącznikach:

NABÓR OFERT „MAŁE GRANTY” – POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINYDrukuj

  • 03/03/2022 11:49:29

Nabór ofert „Małe Granty”

Pozakonkursowy tryb udzielania dotacji organizacjom pozarządowym i innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego w zakresie zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Zarząd Województwa Lubelskiego prowadzi nabór na realizację zadań z pominięciem otwartego konkursu ofert w obszarze innych zadań publicznych. Zadania mogą być realizowane od: dnia podpisania umowy przez 90 dni.

Termin składania ofert w wersji papierowej: od 3 marca 2022 r. do wyczerpania środków finansowych.

Informacja o zakończeniu naboru zostanie zamieszczona na stronie www.promocja.lubelskie.pl w zakładce: Współpraca z organizacjami pozarządowymi/Informacje.

Miejsca składania ofert w wersji papierowej: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin.

Kwota przeznaczona na dotacje: 800 000,00 zł (słownie: osiemset tysięcy złotych).

 Kwota dotacji na zadanie: do 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).

 Wkład własny: nie jest wymagany.

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZYBYWAJĄCYCH Z UKRAINYDrukuj

  • 03/03/2022 08:12:58

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Grafika z tekstem: Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

Materiał przygotowany dla rodziców uczniów przybywających z Ukrainy zawiera informację o dokumentach, jakie są wymagane, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.  

Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych przez szkołę oraz zostać objęte opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym. 

Materiały

Źródło: https://www.gov.pl/

Zawiadomienie o wprowadzeniu zmiany organizacji ruchuDrukuj

  • 01/03/2022 13:19:21

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (tj. Dz.U. nr z 2017 r. poz. 784) oraz klauzulą rozpatrzenia uproszczonego projektu czasowej organizacji ruchu zatwierdzonego pod numerem NS.2506.1.2022 z dnia 27.01 2022r. o nazwie "Projekt czasowej organizacji ruchu i zabezpieczenia robót na czas wycinki drzew leśnych w ciągach dróg gminnych na terenie Nadleśnictwa Chotyłów" informuję, że zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w dniach 28.02.2022r. -01.03.2022 od godz. 8 00 do godz. 15 00 na drodze gminnej nr 100821L na odcinku KM 0+0,00 do KM 1+030,00 (od drogi krajowej K2 - do granicy z gruntami PKP.

Nadleśniczy

mgr inż. Piotr Musiał

Drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiegoDrukuj

RUSZAMY ZE ZBIÓRKĄDrukuj

  • 28/02/2022 18:22:05

POMOC DLA UKRAINY

Ruszamy ze zbiórką najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Dary można składać w:

  • Urzędzie Gminy Terespol,
  • Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu,
  • Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach,
  • Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach,
  • Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach,

od wtorku (01.03.2022r.) do piątku (04.03.2022r.)

w godzinach od 8.00 do 15.00

Co można przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy:

  • kubki, talerze, sztućce jednorazowe;
  • artykuły żywnościowe dla dzieci typu: mleko modyfikowane w proszku, jedzenie w słoiczkach (fabrycznie przygotowane
    i zamknięte);
  • koce, śpiwory,
  • pieluchy jednorazowe, pampersy,  termosy, kubki termiczne;
  • kawa, herbata, suchy prowiant typu: ciastka, paluszki, krakersy, konserwy itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż (o długim terminie ważności);
  • batony energetyczne;
  • podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.);
  • płaszcze przeciwdeszczowe, baterie, świece, latarki,  ładowarki do telefonów, powerbanki;
  • potrzebne są również materiały medyczne (środki opatrunkowe, środki bez recepty typu przeciwzapalne, przeciwbólowe i inne.)

Szczegółowa lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie jest dostępna na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/

POMOC DLA UKRAINYDrukuj

  • 28/02/2022 14:06:10

POMOC DLA UKRAINYDziękujemy mieszkańcom gminy Terespol, którzy zapewniają miejsca pobytu w swoich domach dla osób uciekających z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym.

Zachęcamy do zgłaszania faktu udzielenia takiego wsparcia do  Urzędu Gminy Terespol (Sekretarz Gminy Terespol: Danuta Wowczeniuk e-mail:dwowczeniuk@gminaterespol.pl tel. 83 411 20 11) lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej(Kierownik Aneta Miszczuk e-mail:amiszczuk@gminaterespol.pl tel.83 375 37 48), celem wspólnego wypracowania niezbędnych form pomocy lub udzielenia innych dodatkowych informacji.

INFORMACJA W SPRAWIE POBYTU W POLSCE OSÓB UCIEKAJĄCYCH Z UKRAINYDrukuj

  • 28/02/2022 12:18:51

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców / urzędach wojewódzkich / placówkach Straży Granicznej. To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

Przejście graniczne w Medyce

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.

Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu.

Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie ua.gov.pl.

Żródło: https://www.gov.pl/

KONDOLENCJEDrukuj

  • 21/02/2022 12:11:50

87,188,052 unikalne wizyty