Wakacyjny Rokład Jazdy 2021Drukuj

MOBILNY PUNKT SPISOWYDrukuj

• 29/07/2021 11:37:00

Logo NSP2021

Informujemy, że  podczas ,,Bialskopodlaskiego Święta Miodu'', które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach, będzie  możliwość spisania się dla wszystkich, którzy nie dokonali jeszcze samospisu w "MOBILNYM PUNKCIE SPISOWYM".

Każdy może spisać siebie i członków swojej rodziny – prosimy o zabranie ze sobą numerów PESEL wszystkich domowników.

Przypominamy, że Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy!

Gminne Biuro Spisowe w Kobylanach

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

Realizacji bezpłatnych szczepień przeciwko grypieDrukuj

• 29/07/2021 11:06:04

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Ministra Zdrowia, dotyczącymi planowanej realizacji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie uprzejmie informuję, jak poniżej.

W ramach wdrażania metody zwalczania grypy sezonowej na sezon 2021/2022 planowane jest zapewnienie przez Ministra Zdrowia szczepionek przeciwko grypie dla określonych grup zawodowych (m.in. pracownicy podmiotów prowadzących działalność leczniczą, funkcjonariusze i żołnierze, nauczyciele, pracownicy i podopieczni DPS) w tym dla osób, które ukończyły 75 rok życia.

Zalecane aktualnie szczepienia będą dobrowolne, jednak wzorem roku ubiegłego - bezpłatne. Ich realizacja będzie przebiegać od października br. do stycznia 2022 r. lub do wyczerpania zapasów szczepionki.

Z up. Wojewody Lubelskiego
Teresa Pazura
Z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia

Stop boreliozie!Drukuj

• 29/07/2021 10:53:17

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCHDrukuj

• 29/07/2021 08:51:08

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021Drukuj

• 26/07/2021 15:04:23

BIALSKOPODLASKIE ŚWIĘTO MIODUDrukuj

• 26/07/2021 13:23:27

BIALSKOPODLASKIE ŚWIĘTO MIODU

Informacje Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody PolskiDrukuj

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCHDrukuj

• 26/07/2021 11:48:50

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Obwieszczenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody PolskiDrukuj

Skorzystaj z darmowego Kreatora Zdjęć do Dowodu OsobistegoDrukuj

• 23/07/2021 09:22:25

Bezpłatny Kreator Zdjęć

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów, które uniemożliwiają składanie wniosków o dowód osobisty online (pozostanie to możliwe jedynie dla osób poniżej 12 roku życia), serwisy PhotoAiD.com i Passport-Photo.Online zachęcają do korzystania z bezpłatnego Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego.

Akcja “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!” rozpocznie się 2 lipca 2021 i będzie trwała tylko przez miesiąc. Warto się spieszyć, bo po tym czasie wyrobienie dowodu osobistego będzie możliwe tylko osobiście.

Celem akcji, która oficjalnie została objęta Patronatem przez Centrum Rządowe GovTech, jest umożliwienie obywatelom łatwego i wygodnego złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego przez Internet.

Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu osobistego analizuje cechy biometryczne twarzy, zmienia rozmiar zdjęcia, ujednolica tło a nawet sprawdza poprawność przesłanej fotografii. Każdy, kto stara się o dowód osobisty, może tak przygotowane zdjęcie wgrać przy składaniu wniosku o dowód osobisty przez Internet.

Stworzyliśmy akcję, która jest odzewem na apele administracji rządowej dotyczące korzystania z możliwości aplikowania o wydanie dowodu osobistego przed zmianą przepisów. Chcemy, by każdy obywatel mógł bezpłatnie korzystać z Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego, przy pomocy którego można wykonać sobie zdjęcie biometryczne, niezbędne do złożenia wniosku przez Internet - zaznacza Tomasz Młodzki.

Bezpłatne zdjęcie do dowodu wykonasz na stronach

UWAGA!Drukuj

• 23/07/2021 09:10:54

Od dnia 1 lipca 2021 roku:

I. Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i niżej wymienione odpady nie będą odbierane bezpośrednio z miejsca zamieszkiwania mieszkańca.
Należy je dostarczyć do Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych w Lebiedziewie (obok obecnego składowiska odpadów) w godzinach pracy PSZOK od poniedziałku do piątku od 8:00-15:00 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9:00 -13:00.
Przyjmowane będą odpady komunalne posegregowane od osób zamieszkujących na terenie gminy Terespol, które mają złożoną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Odpady, które dostarczamy we własnym zakresie to:
• odpady problematyczne (np. zużyte baterie i akumulatory, świetlówki, farby, lakiery, oleje)
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
• meble i inne odpady wielkogabarytowe
• zużyte opony z samochodów osobowych o rozmiarze do 20"
• odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne pochodzące z remontów lub budów nie wymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę.

II. Na każde zamieszkiwane gospodarstwo domowe została przydzielona określona – maksymalna liczba worków na odpady do selektywnej zbiórki odpadów tj.:
- worek żółty 4 szt.
- worek zielony 3 szt.
- worek niebieski 3 szt.
- worek brązowy 3 szt.
- worek czarny 3 szt.
Powyższe zostało podyktowane tym, aby w pełni wykorzystywać pojemność otrzymanego worka tj. ugniatanie , zgniatanie odpadów typu - butelki plastikowe, puszki, odpady opakowaniowe.

Grypa ptaków - czy przestrzegasz zasad bioasekuracji?Drukuj

• 20/07/2021 10:58:51
  • 501 czytań