ANKIETY DO PROJEKTUDrukuj

• 11/04/2024 13:57:20

Szanowni Państwo: Mieszkańcy Gminy Terespol oraz Turyści odwiedzający Gminę Terespol, informujemy, że Gmina Terespol zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. Wykonanie strefy wypoczynku w sąsiedztwie zbiornika wodnego z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027 - Działanie 7.10 Turystyczne Lubelskie. Realizowany projekt polega na wykonaniu strefy wypoczynku w sąsiedztwie istniejącego zbiornika wodnego „Czapelka”. W ramach realizacji niniejszego projektu planuje się wykonać następujące zadania:

1. Adaptacja wieży obserwacyjnej w zespole fortów Twierdzy Brzeskiej wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa lubelskiego pod numerem A/1386 na wieżę widokową w Kobylanach. Adaptacja wieży polegać będzie na wykonaniu wewnętrznych schodów, podestu, zadaszenia oraz zagospodarowania terenu. Po zaadaptowaniu obiekt będzie służył do obserwacji krajobrazu oraz fauny i flory wokół zbiornika Czapelka. Powierzchnia zabudowy istniejącej wieży wynosi 45,52 m2 i nie zmieni się po wykonaniu adaptacji. Wysokość wieży po adaptacji wyniesie ok. 14 m.

2. Budowa drogi dla pieszych i rowerów (ciągu pieszo-rowerowego) wokół zbiornika wodnego w Kobylanach o nawierzchni z kostki brukowej o długości ok. 2 800 mb i szerokości 3 m, z dojazdem i dojściem do wieży widokowej oraz jej oświetlenie.

3. Nasadzenia zieleni.

Uprzejmie prosimy, na potrzeby w/w wniosku o wypełnianie ankiet zamieszczonych na stronie Urzędu Gminy Terespol. Ankiety są dostępne pod linkami: