EPUAP2

OSTRZEŻENIE POGODOWE

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

NSP2021

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa

Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Projekty UE

25 LAT SAMORZADNOŚCIDrukuj

• 09/03/2015 12:28:17

25 LAT SAMORZADNOŚCI

Nie ma wolności bez samorządności – powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas Kongresu 25 lecia samorządu Terytorialnego w Poznaniu.

25 LAT SAMORZADNOŚCIKongres był wspólnym przedsięwzięciem sześciu ogólnopolskich organizacji samorządowych, tworzących Stronę Samorządową Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego - Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Województw RP. Kongres połączony był z obradami Walnych Zgromadzeń Organizacji. W dwudniowym kongresie wzięli udział m.in. między innymi: Bronisław Komorowski - Prezydent RP, Ewa Kopacz - Prezes Rady Ministrów, Olgierd Dziekoński  - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Profesor Jerzy Buzek, Grzegorz Schetyna - Minister Spraw Zagranicznych, Maria Wasiak - Minister Infrastruktury i Rozwoju, Andrzej Halicki - Minister Administracji i Cyfryzacji oraz wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, marszałkowie; w sumie ponad 1 tys. osób.

Pierwszego dnia podczas Zgromadzenia Ogólnego ZGW RP dokonano wyboru nowego Przewodniczącego Związku, Członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej ZGW RP.

Na Przewodniczącego Związku Gmin Wiejskich wybrano Marka Olszewskiego - Wójta gminy Lubicz.

25 LAT SAMORZADNOŚCICzłonkami Zarządu zostali: Jacek Brygman  - Wójt gminy Cekcyn, Anna Grygierek  - Burmistrz Strumienia, Krzysztof Iwaniuk  - Wójt gminy Terespol (uzyskał największą liczbę głosów), Stanisław Jastrzębski  - Wójt gminy Długosiodło, Mirosław Lech  - Wójt gminy Korycin, Henryk Litka  - Burmistrz gminy Dolsk, Stanisław Longawa  - Wójt gminy Kłodzko, Andrzej Pyziak  - Wójt gminy Rudniki, Krzysztof Starczewski  - Wójt gminy Rawa Mazowiecka, Dariusz Strugała  - Wójt gminy Jaraczewo.

Członkami Komisji Rewizyjnej na lata 2015-2019 zostali wybrani: Jacek Czarnecki - Wójt gminy Chełmża, Bogumiła Lewandowska - Siwek - Wójt gminy Baranów, Dariusz Kubus - Wójt gminy Andrespol, Stefan Zawierucha - Wójt gminy Marciszów, Stanisław Wieteska - Wójt gminy Opinogóra Górna.

Delegaci uhonorowali dotychczasowego Przewodniczącego, Mariusza Poznańskiego, nadając mu tytuł Honorowego Przewodniczącego Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Kongres w Poznaniu otwiera cykl wydarzeń organizowanych w całej Polsce w związku z 25-leciem samorządu terytorialnego. Honorowy patronat nad obchodami 25-lecia samorządności w Polsce objął prezydent Bronisław Komorowski.

DW.

ALBUM ZDJĘĆ