MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny


PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH
MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Październik 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

STAN JAKOŚĆI POWIETRZA

POLECAMY:

BIORĄ MILIARDY UNIJNYCH DOTACJI ZA NIC?Drukuj

 • 09/10/2018 11:18:58

Oni tylko udają, że są rolnikami! Naprawdę trzymają ziemię tylko po to, by otrzymać unijne dotacje! To grube pieniądze – nawet miliard złotych. Trzeba to zmienić – grzmi minister rolnictwa. Dopłaty bezpośrednie to subwencja unijna na wsparcie działalności rolniczej. Pobieranie pomocy przez nierolników jest w Polsce powszechne – według opinii ministra rolnictwa. Prawo unijne jest dziurawe i pozwala na pobieranie dopłat na tereny, które tylko pozornie są zagospodarowane rolniczo. Wystarczy mieć kawałek łąki i wykonać na niej raz w roku orkę czy koszenie, aby zainkasować kilkaset złotych dopłat do każdego hektara (za rok 2017 było to 309,77 zł/h). Są to subwencje w ramach tzw. płatności za zazielenienie. Według ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego bardzo często pieniądze te inkasują pseudorolnicy – czyli osoby, które utrzymują tereny nie dla produkcji rolniczej, lecz właśnie dla dopłat. Minister jest zdania, że w tym zakresie trzeba zmienić unijne prawo. Czytaj więcej…

Źrodło: https://www.fakt.pl/pieniadze/za-miastem/miliard-zlotych-jest-wyplywa-z-dotacji-ue-twierdzi-minister-rolnictwa/9h4nk13.amp

WIADUKT W KOBYLANACH I KŁADKA W MAŁASZEWICZACH W TRAKCIE UZGODNIEŃDrukuj

 • 05/10/2018 16:18:57

WIADUKT W KOBYLANACH I KŁADKA W MAŁASZEWICZACH W TRAKCIE UZGODNIEŃW dniu 4 października br. w Urzędzie Gminy Terespol odbyło się kolejne spotkanie z firmą CARGOTOR, która opracowuje projekt przebudowy suchego portu Małaszewicze, w związku z koncepcją „Nowego Szlaku Jedwabnego” przez Brześć – Małaszewicze, dotyczące budowy wiaduktu i kładki dla pieszych nad szlakiem kolejowym E-20.
Uzgodniono lokalizację:
- wiaduktu nad torami, który wybudowany będzie w Kobylanach, w ciągu drogi powiatowej nr 1047L;
- kładki umożliwiającej ruch pieszy przez tory, która będzie wybudowana w Małaszewiczach.
W celu poprawy bezpieczeństwa i komunikacji, a także zmniejszenia ruchu tranzytowego ustalono, że od strony Kobylan konieczna jest dodatkowa droga wzdłuż toru KWK do ulicy Kodeńskiej w Małaszewiczach Małych. Umożliwi to firmom, które mają swoje siedziby w Małaszewiczach, a terminale po drugiej stronie kolejowego szlaku E-20, skrócony i bezpieczniejszy dojazd bez konieczności wyjazdu na trasę E-30.
Aktualnie wynajęta przez CARGOTOR firma projektowa „SYSTRA” dopracuje uzgodnione wstępnie rozwiązania drogowe i przedstawi do akceptacji.
Ponadto w przedmiotowej sprawie odbędą się konsultacje z udziałem mieszkańców gminy oraz z podmiotami gospodarczymi, które funkcjonują w strefie aktywności gospodarczej (WOC i okolice),  gdzie pozyskaliśmy dwóch nowych inwestorów, mających w planach wybudowanie nowych terminali.
Realizacja przedsięwzięcia przewidywana jest w nowej perspektywie finansowej UE  tj. w latach 2021 ÷ 2027.
O kolejnych etapach wyżej wymienionego przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco.

PO RAZ VII RYWALIZOWANO O PUCHAR WÓJTADrukuj

 • 02/10/2018 13:28:24

Kliknij aby powiększyćW dniach 22-23.09.2018r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach rozegrano VII Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol połączony z Mistrzostwami Województwa Lubelskiego Młodzików w podnoszeniu ciężarów. W zawodach udział wzięło 45 zawodniczek i zawodników z klubów z terenu województwa lubelskiego. Rywalizacja  prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych do 15, 17 i 23 lat. Czytaj więcej

>>> Galeria zdjęć <<<

PERŁA 2018 DLA KOŁA AKTYWNYCH KOBIET Z ŁOBACZEWA MAŁEGODrukuj

 • 02/10/2018 13:27:05

Kliknij aby powiększyćPodróż po smakach regionów trwa już osiemnasty rok. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla osób, które zdrowo się odżywiają i cenią lokalne produkty. Czytaj więcej

>>> Galeria zdjęć <<<

KOLEJNA WYGRANA TWIERDZY!!!Drukuj

 • 27/09/2018 09:17:31

Kolejna wygrana Twierdzy!!!W dniu 22 września na boisku sportowym w Piszczacu odbył się mecz o mistrzostwo Ligi Okręgowej młodzika starszego pomiędzy Lutnią Piszczac, a Twierdzą Kobylany.

Mecz z Piszczacem zaczęliśmy bardzo ospale. Z każdą minutą się rozkręcaliśmy, lecz trzeba było co raz pobudzać naszą drużynę. Prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, co przełożyło się na bramki. Drużyna z Piszczaca w dużej części meczu nie potrafiła wyjść z piłką z własnej połowy boiska. Przeciwnik wybijał piłkę przed siebie a My próbowaliśmy konstruować akcję. Tego dnia nie szło nam totalnie z rozgrywaniem piłki. Warunki tego dnia nie pomagały na dokładne podania, zwody czy też dośrodkowania piłki. Próby akcji drużyny przeciwnej zostawały przejmowane przez Twierdzę i wykorzystywane w postaci bramki poprzez indywidualne umiejętności. W środku pola każdą akcję zaczynał Szymon Kowaluk, który przejmował piłki i nie pozwalał na rozwijanie się akcji drużyny Lutnii Piszczac.

KONKURS MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BIAŁEJ PODLASKIEJDrukuj

 • 27/09/2018 09:15:15

KOŁO AKTYWNYCH KOBIET WYRÓŻNIONE NA GALI KULTURY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGODrukuj

 • 27/09/2018 09:14:23

Kliknij aby powiększyć19 i 20 września b.r. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie gościło II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Pierwszy dzień Kongresu zakończyła Gala Kultury, podczas której zostały wręczone wyróżnienia. W gronie laureatów znalazło się Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, które zostało wyróżnione Dyplomem Uznania Zarządu Województwa Lubelskiego za całokształt działalności kulturalnej i społecznej.


>>> Galeria zdjęć <<<

O G Ł O S Z E N I EDrukuj

 • 25/09/2018 14:01:23

Plakat „CZYSTE POWIETRZE”

Pobierz ulotkę

W dniu: 29 września 2018 r. o godz. 18 00 (sobota),

w lokalu: Urząd Gminy Terespol, Kobylany, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, II piętro sala nr 32

odbędzie się spotkanie organizowane przez Ministerstwo Środowiska w sprawie realizacji przyjętego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Programu Priorytetowego „CZYSTE POWIETRZE” z mieszkańcami Gminy Terespol. Celem spotkania będzie upowszechnienie w społeczeństwie świadomości odpowiedzialności każdego mieszkańca za jakość powietrza oraz wskazanie sposobów działań wpływających na poprawę stanu jakości powietrza.

 Spotkanie służyć będzie także zapoznaniu zebranych z możliwością uzyskania dotacji - ekodopłaty i niskoprocentowej pożyczki na termomodernizację budynków jednorodzinnych, wymianę starych pieców i zakup i montaż nowych źródeł ciepła, zakup i instalację urządzeń produkujących energię ze źródeł odnawialnych: paneli fotowoltaicznych , kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

 W Imieniu Organizatora – Ministra Środowiska
Serdecznie zapraszam

Wójt Gminy Terespol


Remont ulicy Kodeńskiej w Małaszewiczach MałychDrukuj

 • 25/09/2018 08:31:33

Remont ulicy Kodeńskiej w Małaszewiczach MałychWykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego rozpoczął remont drogi gminnej - ul. Kodeńskiej w Małaszewiczach Małych, na odcinku od skrzyżowania z przejazdem kolejowym do terenów kolejowych o długości 814 mb. Remont drogi polega na wykonaniu 5 cm warstwy ścieralnej bitumicznej wraz z robotami przygotowawczymi i towarzyszącymi. W zakresie remontu jest również wykonanie oznakowania. Wyremontowana droga służyć będzie dla ruchu pojazdów osobowych. Umowny termin zakończenia remontu - 30 października 2018 r.

Uwaga! Kornik ostrozębnyDrukuj

 • 24/09/2018 13:50:47

Nowy biuletyn już dostępny!Drukuj

 • 24/09/2018 13:21:45

Biuletyn Nr 6

Zaproszenie na posiedzenie XXIV Sesji Rady Gminy TerespolDrukuj

 • 20/09/2018 14:15:48

/images/zaproszenie_sesja_2017.jpg

Zaproszenie na posiedzenie XXIV Sesji Rady Gminy Terespol,
która odbędzie się w dniu 28 września 2018 r. o godz. 13.00
w budynku Urzędu Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany, Piętro II, Sala Nr 32.

>>>> Porządek posiedzenia <<<<

Zaproszenie na posiedzenie Komisji Budżetowo- Finansowej i Spraw Społecznych,
które odbędzie się w dniu 28 września 2018 r. o godz. 9.00
w budynku Urzędu Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany, Piętro II, Sala Nr 34.

>>>> Porządek posiedzenia <<<<

Zaproszenie na posiedzenie Komisji Rewizyjnej,
które odbędzie się w dniu 28 września 2018 r. o godz. 9.00
w budynku Urzędu Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany, Piętro II, Sala Nr 31

>>>> Porządek posiedzenia <<<<

Siłownie zewnętrzne w kolejnych miejscowościach Gminy TerespolDrukuj

 • 20/09/2018 08:45:58

W ramach operacji dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej zamontowane zostały  siłownie zewnętrzne w miejscowościach: Lechuty Duże, Neple, Polatycze i  Zastawek – Osiedle.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z urządzeń w piękne wrześniowe dni.

siłownie zewnętrzne Neple siłownie zewnętrzne Lechuty Duże
siłownie zewnętrzne Zastawek siłownie zewnętrzne Polatycze

Delegacje z Chińskiej Republiki LudowejDrukuj

 • 20/09/2018 08:18:38

W dniach 13 - 14 września Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk spotkał się z oficjalnymi delegacjami z Chińskiej Republiki Ludowej: delegacją Wangxuan Care Fundation z Pekinu, delegacją z prowincji Henan lokal Tax Bureau oraz delegacją władz miasta Dazhou City.

Delegacje z Chińskiej Republiki Ludowej

Podczas wizyt dyskutowano m.in. o  zasadach funkcjonowania samorządu, jak również o potencjale  gospodarczym gminy Terespol i jej strategicznym położenia na nowym jedwabnym szlaku.

Ze strony przedstawicieli miasta Dazhou City padła również wstępna propozycja nawiązania wzajemnej współpracy.  

Delegacje z Chińskiej Republiki Ludowej

Nowa koparko-ładowarka w Gminie TerespolDrukuj

 • 19/09/2018 09:05:35

W wyniku rozstrzygnięcia nieograniczonego przetargu pisemnego Gmina Terespol dokonała zakupu  nowej maszyny, która jest niezbędna przy wykonywaniu zadań własnych gminy.   Zgodnie z zawartą umową w dniu 14 września br. dostarczono nam fabrycznie nową (rok produkcji 2018) koparko-ładowarkę CAT 434F2. Obsługiwać ją będzie 2 pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Terespol, którzy posiadają stosowne uprawnienia.  

Nowa koparko-ładowarka CAT 434F2 w Gminie Terespol

 

40,528,729 unikalne wizyty