Kliknij aby powiększyćPo raz czternasty impreza plenerowa w Kobylanach zgromadziła ponad tysięczną rzeszę zwolenników wyśmienitej zabawy, a wszystko za sprawą tego, iż z okazji 25 - lecia Gminy Terespol, które przypada w tym roku, Organizatorzy postanowili zaprosić dwie wyjątkowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej!

>>> Galeria zdjęć <<<

Kliknij aby powiększyćPomimo niesprzyjającej aury, atrakcji jak co roku nie zabrakło nikomu. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko pełne różnokolorowych dmuchanych zjeżdżalni, warsztaty plastyczne oraz zabawy z profesjonalnymi animatorami, a ponadto stoiska z zabawkami, balonami i słodką gastronomią. Młodzież i starsi z kolei mieli możliwość obejrzenia wystaw artystów, rzemieślników i twórców ludowych: warsztatów kowalstwa i garncarstwa; stoiska Rejonowego Koła Pszczelarzy Biała Podlaska „Południe”; rękodzieła - koronki frywolitkowej Pani Marzeny Dmitruk; galerii obrazów Tadeusza Abraszka; rękodzieła szydełkowego Pani Bożeny Zgorzałek; rzeźby świeckiej i sakralnej Pana Zbigniewa Chalimoniuka; stoiska z kosmetykami; stoiska promocyjnego Nadleśnictwa Chotyłów oraz stoisk lokalnych i zaprzyjaźnionych Kół i Stowarzyszeń m.in.: Stowarzyszenia Korycinianki z Korycina i Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Stowarzyszenia Kobiet Koroszczyn, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Miejscowości Łobaczew Duży i okolic. Dodatkowo można było obejrzeć prezentację sprzętu służb mundurowych: PSP, SG i Policji.

Kliknij aby powiększyćTegoroczną Kulturę bez Granic rozpoczął występ dziecięco – młodzieżowego Zespołu VICTORY z Brześcia, który przykuwał uwagę pięknymi strojami i choreografią. Po barwnym pokazie zagranicznych gości na scenie pojawił lokalny młodzieżowy zespół HARD GOCK z rockowym repertuarem. Podobne brzmienia zaprezentował kolejny zespół SPRING ROLLS, który powstał 5 lat temu w Lublinie. Chłopaki mają na swoim koncie wiele sukcesów, a ich debiutancki album ukazał się wiosną tego roku. Na tegorocznym przeglądzie nie zabrakło również nuty biesiadnej prosto z Gródka w wykonaniu zespołu PRYMAKI, który wielokrotnie już gościł na scenie w Kobylanach. Utwory pt. Smereka; Ty szczasliwa budesz; czy Cyhanka rozbawiły i rozgrzały publiczność przed koncertami głównych gwiazd wieczoru: GOLEC uORKIESTRY i ANDRZEJA PIASECZNEGO!

Kliknij aby powiększyćO godz. 19.30 nadszedł czas na etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat! Na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda wieczoru: Zespół GOLEC uORKIESTRA, który zaskarbił sobie ogromną sympatię nie tylko Organizatorów. Charyzma, serdeczność i ciepło jakie biło od całego zespołu udzieliło się również wszystkim zgromadzonym na koncercie. Efektowne dźwięki dud, puzonu, tuby, trąbek, trombitów, skrzydłówki, altówki, skrzypiec, akordeonu, gitar czy perkusji stworzyły wspaniałe widowisko, wprawiając w zachwyt każdego. Ich skoczne utwory na góralską nutę, m. in.: Åšciernisco; Pędzą konie; Młody maj; Lornetka; Bo lato rozpala; Słodycze; Crazy is my life przegoniły nawet ciemne chmury kłębiące się nad terenem Kliknij aby powiększyćrekreacyjnym przy kąpielisku.  

Fantastyczna atmosfera jaka panowała w niedzielne popołudnie na deskach sceny w Kobylanach, gościła również na wieczornym koncercie kolejnej gwiazdy wieczoru: ANDRZEJA PIASECZNEGO. Rok 2017 jest dla artysty, jak i Gminy Terespol, rokiem jubileuszowym i pełnym wspomnień, bowiem mija 25 lat od jego debiutu scenicznego. Podczas występu można było usłyszeć najpopularniejsze i najpiękniejsze utwory Piasecznego, m. in.: Chodź, przytul, przebacz; Imię deszczu; Kołysanka dla okruszka; Z dwojga ciał; Rysowane Tobie; My (o mnie, o tobie, o nas); Åšniadanie do łóżka. Wyborny repertuar i wieczorny klimat doskonale się ze sobą komponowały tworząc niesamowicie magiczny nastrój, który udzielił się również samemu artyście.

Uwieńczeniem jednego z jubileuszowych koncertów Andrzeja Piasecznego był zjawiskowy pokaz sztucznych ogni.

Kliknij aby powiększyćTradycyjnie, jak co roku Przegląd nie mógł obyć się bez zabawy w rytmie muzyki Disco Polo. Około godziny 23.00 wystąpił – MASTERS! Pierwszym wielkim hitem tego zespołu jest znany każdemu utwór Żono moja. Tę oraz inne piosenki tj. Bella, Serce do koperty, Szukam dziewczyny czy Mazureczka, podczas występu śpiewali wszyscy. Wokalista zaprezentował również swój najnowszy utwór Kiedy gwiazdy gasną. Ostatnim punktem programu niedzielnej imprezy była Dyskoteka pod chmurką, którą poprowadził Dj FanTomasz.

Organizatorzy XIV Przeglądu Folklorystycznego pn. „Kultura bez Granic” serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu imprezy:

Służbom mundurowym: PSP, Policji, SG; Pogotowiu Ratunkowemu, gminnym służbom OSP, pracownikom UG Terespol.

Sponsorom: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AGROSTOP z Terespola, Polskie Konsorcjum Gospodarcze Spółka Akcyjna z Koroszczyna, Spółka EKO-BUG z Kobylan, Spółka RoWex z siedzibą w Białej Podlaskiej Terminal Przeładunkowy Małaszewicze, Firma BARD Agnieszka Drab z Kobylan.

Patronat honorowy: Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego

Patronat medialny: Biała24, Słowo Podlasia, PulsMiasta.tv, Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie, Wspólnota bialska, Podlasie24,

Opieka medialna: TVP 3 Lublin