EPUAP2

• 13/05/2015 11:48:18

„PIĘKNE BO BIALSKIE”

- VII edycja KONKURSU- GMINA TERESPOL

W związku z organizacją VII edycji Konkursu „Piękne, bo bialskie”, informujemy, że na terenie naszej gminy odbędzie się w miesiącu czerwcu konkurs, którego celem jest: kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń a także kształtowanie i utrzymywanie ładu przestrzennego. Konkurs ma również na celu promowanie rolników zaradnych, pomysłowych i gospodarnych, jak również zachęcenie mieszkańców Gminy Terespol do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia, a tym samym o promocję gminy wśród odwiedzających.

Konkurs obejmuje następujące kategorie:

Gospodarz roku

Kryteria oceny: wyniki osiągane z nowoczesnego gospodarowania, rodzaj i sposób wdrażania nowoczesnych technologii, inwestycje jakie gospodarz prowadzi w gospodarstwie w tym pozyskiwanie środków na inwestycje z UE, oddziaływanie na wieś – wzorzec do naśladowania, czynnik rozwoju i wzrostu gospodarczego (miejsca pracy, nowe funkcje itp.), zakres przedsięwzięć dostosowujących do wymogów ochrony środowiska.

Najpiękniejszy ogród roku

Kryteria oceny: estetyka i funkcjonalność ogrodu, pomysłowość aranżacji kompozycji roślinnych, ogólne wrażenie, jakie wywołuje ogród, dodatkowe elementy aranżacyjne np.: oczka wodne, domki i karmniki dla ptaków, bocianie gniazda, ule itp., zharmonizowane z kompozycją ogrodu.

Laureaci miejsc I, II i III w każdej kategorii otrzymają nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Terespol natomiast laureaci miejsc I w każdej kategorii wezmą udział w konkursie powiatowym, którego wyniki zostaną ogłoszone
30 sierpnia br., podczas Dożynek Powiatowych w miejscowości Misie Gmina Międzyrzec Podlaski.

Chętni mogą wziąć udział w każdej z dwóch kategorii, karty zgłoszeniowe do pobrania w Kobylanach, w Urzędzie Gminy  pok. Nr 1 lub ze strony internetowej www.gminateresp