« Listopad 2019 »

III PÓŁMARATONU "DO CIEBIE MATKO BIEGNĘ..."Drukuj

• 21/09/2015 11:23:35

W dniu 20 września 2015r. w Małaszewiczach po raz trzeci odbyła się pielgrzymka do Królowej Podlasia - Półmaraton „Do Ciebie Matko biegnę…”. Organizatorem imprezy był Komitet w składzie: Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu, Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu, Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach. Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach. Trasa Półmaratonu wiodła przez drogi gminne w Małaszewiczach oraz powiatowe przez Zastawek, Kożanówkę i Kopytów.

III Półmaratonu "Do Ciebie Matko biegnę..."

W tym roku do biegających pielgrzymów dołączyli również chodziarze Nordic Walking oraz rowerzyści. Pomimo niesprzyjającej aury frekwencja była zadowalająca. Pielgrzymi w strugach deszczu pokonali dystans 21 km z Małaszewicz do Kodnia. Nagrodą był  dar Eucharystii w intencjach uczestników, szczególne błogosławieństwo oraz pamiątkowy medal. Dodatkowo Organizatorzy przygotowali nagrody specjalne dla pierwszego na mecie uczestnika biegu i NW, ponadto po zakończeniu Półmaratonu odbyła się loteria dla wszystkich pielgrzymów, w której wylosowano 10 nagród niespodzianek.
Wszystkim biorącym udział w trzeciej odsłonie Półmaratonu „Do Ciebie Matko biegnę…” Organizatorzy serdecznie dziękują, gratulują wytrwałości i gorąco zapraszają do udziału w przyszłym roku.
Organizatorzy III Półmaratonu „Do Ciebie Matko biegnę…” również serdecznie dziękują za pomoc przy zabezpieczeniu imprezy służbom mundurowym Policji, SG, służbom OSP z Kodnia, pracownikom UG Terespol, firmie Diamed z Lubartowa za zabezpieczenie medyczne oraz za pomoc przy organizacji Biura Zawodów Zespołowi Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Ponadto Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz Dużych, które przygotowały gorące i zimne dania dla uczestników Półmaratonu. Podziękowania należą się również Panu Piotrowi Skolimowskiemu, Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu, który zaprosił uczestników Półmaratonu na piknik „Pożegnanie Lata” przy Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach nasza współpraca będzie równie owocna.

Jaszczuk M.

WYNIKI