EPUAP2

« Sierpień 2020 »

VII SESJA RADY GMINY TERESPOLDrukuj

• 13/11/2015 13:58:47

Sesja rady29 października   2015 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się VII Sesja Rady Gminy Terespol, której przewodniczył Pan Mieczysław Romaniuk.

W początkowej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności w formie prezentacji multimedialnej, które obejmowało zadania inwestycyjne realizowane na terenie gminy za okres od ostatniej Sesji.

W dalszej części posiedzenia Radni Gminy Terespol podjęli uchwały:

• w sprawie pomocy i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadania inwestycyjnego Gminy Janów Podlaski.
  • w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Statutu Gminy Terespol.
  • w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu.
  • w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Terespol dla części miejscowości Koroszczyn.
  • w sprawie pomocy i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadania inwestycyjnego Gminy Zalesie.

Zachęcamy do zapoznania się tekstami podjętych uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.

W końcowej części posiedzenia Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Romaniuk oraz Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk pogratulowali Paniom z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, które zostały laureatem tegorocznego konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów zdobywając  Perłę 2015 za najlepszą polską regionalną potrawę . Daniem, które zyskało uznanie jurorów i przyniosło Kołu Aktywnych Kobiet to prestiżowe wyróżnienie, były golasy z kaszy gryczanej z serem. Osoby uczestniczące w posiedzeniu Sesji zostały zaproszone do degustacji nagrodzonej potrawy.

Sesja rady