MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

POGODA

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

OSTATNI „ŻUK” WYJECHAŁ Z ŁĘGDrukuj

  • 23/11/2009 10:03:02
OSTATNI „ŻUK” WYJECHAŁ Z ŁĘG
Otwarciem wyremontowanej remizo świetlicy w Łęgach  w dniu 21 listopada br. zakończył się etap odnawiania obiektów ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy Terespol.

Jest to 5 obiekt OSP , w którym w ostatnim czasie przeprowadzono generalny remont. Podkreślenia wymaga fakt, że wszystkie remizo – świetlice oprócz typowej działalności gaśniczej, prewencyjnej i porządkowej, pełnią również rolę kulturalną i integracyjną, służą nie tylko strażakom ale również mieszkańcom wsi, dlatego tak ważne jest aby spełniały dzisiejsze standardy.

W ramach remontu wymieniono okna, podłogi, powiększony został garaż, wstawiono nowe drzwi garażowe podnoszone, cały budynek został docieplony i pomalowany na zewnątrz i wewnątrz. Remont w Łęgach wykonała wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma „Granit” z Białej Podlaskiej. Pieniądze na remont w wysokości 110 491,13 zł wyłożyła gmina.
OSP Łęgi, która do tej pory dysponowała ponad 20 letnim Żukiem otrzymała też nowszy samochód, Lublin FSO co też zamknęło pewien rozdział, ostatni Żuk wyjechał ze straży. Dzisiaj wszystkie nasze jednostki, mają odnowione siedziby, lepsze samochody. Ogółem gminne jednostki dysponują 5 samochodami bojowymi typu  ( Kamaz, Star, Skoda), 2 lekkimi  (Lublin, Toyota) i 3 łodziami motorowymi.
Oficjalnego otwarcia obiektu w Łęgach dokonał Prezes OSP Mariusz Ochrymuk, witając przybyłych gości m.in. przedstawicieli samorządu gminy Terespol, służb granicznych, wykonawcy, mieszkańców oraz miejscowego proboszcza ks. Marka Kota, który poświęcił wyremontowany obiekt i samochód. Kluczyki do samochodu dla Naczelnika OSP Mieczysława Sebastjaniuka przekazał Prezes Zarządu Gminnego OSP RP Krzysztof Iwaniuk oraz Naczelnik OSP Neple Wiesław Kowalski.
Bardzo miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Łęg inspirowanych przez Panią Sołtys Ewę Krzysztofowicz, co pokazuje, że remizo świetlice wypełniają wcześniej wspomnianą rolę kulturalną integrując mieszkańców. Podobnie było w ubiegłą sobotę podczas otwarcia  w Bohukałach. W uroczystej kolacji  przygotowanej przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oprócz zaproszonych gości nie zabrakło mieszkańców. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania nie będą okazjonalne, ale będą organizowane w ramach różnych inicjatyw, nie zawsze związanych z oficjalnymi uroczystościami.
D.Wowczeniuk


77,690,902 unikalne wizyty