« Czerwiec 2019 »

XVII SESJA RADY GMINYDrukuj

• 05/04/2017 12:39:58

http://gminaterespol.pl/images/news/dsc_4448.jpgW dniu 31 marca  2017 r.  w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Terespol, której przewodniczył Pan Mieczysław Romaniuk.

W początkowej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności, obejmujące zadania inwestycyjne realizowane na terenie gminy. Podczas posiedzenia Wójt Gminy poinformował, że Sołtysi Gminy Terespol jednogłośnie podpisali się pod Apelem wyrażając w nim sprzeciw w związku z planowanymi zmianami dotyczącymi ograniczenia kadencji Wójtów.

Następnie zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Rada Gminy podjęła następujące uchwały:

• w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej
  • w sprawie zmian  uchwały budżetowej na rok 2017
  • w sprawie wyodrębnienia w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki
  • w sprawie udzielenia w roku 2017 pomocy finansowej dla Powiatu Bialskiego
  • w sprawie udzielenia w roku 2017  pomocy finansowej  dla Województwa Lubelskiego
  • w sprawie nadania Medalu Honorowego Zasłużonego dla Gminy Terespol
  • w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Terespol na rok 2017
  • zmieniająca uchwałę  w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dla  kategorii dróg gminnych
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami, na czas określony do trzech lat kolejnych umów dzierżawy, których przedmiotem są te same nieruchomości rolne
  • w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Terespol
  • w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

W końcowej części posiedzenia Sesji Radni Gminy zapoznali się ze Sprawozdaniem z realizacji  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za 2016 rok, do którego nie wnieśli uwag.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwały, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.