AKCJA SADZENIA „DĘBU WOLNOŚCI"Drukuj

• 30/04/2018 14:52:21

/images/swieto3maja2018_3.jpg27 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach miała  miejsce uroczystość upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ceremonia sadzenia Dębu Niepodległości. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów  Roku Niepodległości w Powiecie Bialskim pod Patronatem  Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, a także  w związku z  włączeniem się szkoły w akcję Wojewody  Lubelskiego i Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych sadzenia Dębów Niepodległości.
W obchodach wzięli udział liczni goście: proboszcz parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach ks. Bogusław Mich, przewodniczący Rady /images/swieto3maja2018_1.jpgPowiatu pan Mariusz Kiczyński, wójt Gminy Terespol pan Krzysztof Iwaniuk, nadleśniczy Nadleśnictwa Chotyłów pan Piotr Musiał, przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Denesiuk. Zgromadzonych powitała serdecznie dyrektor Zespołu pani Małgorzata Sowa. Monataż słowno- muzyczny pt. „Leć, Orle Biały” wykonany przez uczniów klasy IV pod opieką pani Marii Mikołajczak przypomniał  historię i znaczenie tego szczególnego dla każdego Polaka święta. Artyści z klasy III pod kierunkiem pani Elżbiety Kijuk z przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali inscenizację legendy o początkach państwa polskiego. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały także wykonane przez uczniów  biało- czerwone chorągiewki, kotyliony i godła. Cała społeczność szkoły i przedszkola włączyła się w uczczenie majowego święta. Punktem kulminacyjnym uroczystości było sadzenie Dębu Niepodległości. Na placu przed budynkiem szkoły Przedstawiciele Nadleśnictwa, pan Wójt, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, ksiądz Proboszcz i Wicedyrektor w asyście Pocztu Sztandarowego, uczniów, przedszkolaków i nauczycieli zasadzili to „niezwykłe drzewko”.  Na pamiątkowej tablicy umieszczono napis: „Niech rośnie jako symbol wdzięczności przodkom za przywróconą Niepodległość Polski, a dla kolejnych pokoleń niech będzie wymownym świadectwem ocalenia od zapomnienia ważnych wydarzeń z dziejów naszego narodu”. Tę piękną lekcję patriotyzmu  zakończył przemarsz ulicami Małaszewicz młodych obywateli,  dumnie prezentujących  biało - czerwone chorągiewki.

swieto3maja2018_2.jpg