« Sierpień 2018 »

• 28/05/2018 10:31:53

GMINA NA 6
WYRÓŻNIENIE DLA GMINY TERESPOL W KATEGORII GMINA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

Dyplom24 maja, w czwartek odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Gmina na 6". W Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich zebrali się samorządowcy z województwa lubelskiego.
Samorządy rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach. Każda z nich mogła wybrać jedną lub więcej obszarów ich działalności, które były oceniane przez redakcję Kuriera Lubelskiego. Turyści, inwestycje, mieszkańcy i środowisko.
W kategorii Gmina przyjazna turystom wyróżnienia otrzymały: Gmina Janów Podlaski, Gmina Józefów, Gmina Dubienka, Gmina Dołhobyczów, Gmina Chrzanów, Gmina Żółkiewka, Gmina Wojciechów, Miasto Kraśnik, Gmina Ludwin, Gmina Firlej, Gmina Nielisz, Gmina Łuków, Gmina Sosnowica, Gmina Józefów nad Wisłą, Gmina Czemierniki, Gmina Susiec, Gmina Kazimierz Dolny, Gmina Stężyca, Gmina Piaski i Gmina Włodawa. Gminami przyjaznymi inwestorom zostały: Gmina Międzyrzec Podlaski, Miasto Biłgoraj, Gmina Rejowiec Fabryczny, Miasto Hrubieszów, Miasto Kraśnik, Gmina Janów Lubelski, Miasto Krasnystaw, Miasto Łuków, Gmina Puchaczów, Gmina Niedźwiada, Gmina Głusk, Gmina Opole Lubelskie, Gmina Parczew, Gmina Janowiec, Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Stężyca, Gmina Tomaszów Lubelski, Gmina Świdnik, Gmina Włodawa i Gmina Zamość. Wśród Gminy przyjazne mieszkańcom wyróżnienia otrzymały: Gmina Wisznice, Gmina Frampol, Gmina Ruda Huta, Gmina Horodło, Gmina Godziszów, Gmina Izbica, Gmina Dzierzkowice, Gmina Kock, Gmina Niemce, Gmina Łęczna, Gmina Stanin, Gmina Karczmiska, Gmina Jabłoń, Miasto Puławy i Gmina Puławy, Gmina Komarówka Podlaska, Gmina Nowodwór, Gmina Piaski, Gmina Tyszowce, Gmina Urszulin i Gmina Szczebrzeszyn. Gminami przyjaznymi środowisku okazały się: Gmina Terespol, Gmina Biłgoraj, Gmina Wierzbica, Gmina Werbkowice, Gmina Potok Wielki, Gmina Krasnystaw, Gmina Urzędów, Gmina wiejska Lubartów, Gmina Konopnica, Gmina Strzyżewice, Gmina Głusk, Gmina Cyców, Gmina Adamów, Gmina Józefów nad Wisłą, Gmina Sosnowica, Gmina Baranów, Gmina Wohyń, Gmina Ułęż, Gmina Mełgiew, Gmina Bełżec, Gmina Zwierzyniec i Gmina Wola Uhruska.
Nagrody Kapituły Nagrody główne we wszystkich czterech kategoriach przyznała Kapituła złożona z ekspertów, przedstawicieli samorządu, organizacji otoczenia biznesu i mediów. W kategorii Gmina przyjazna inwestorom nagrodę otrzymała Gmina Rejowiec Fabryczny, Gmina przyjazna mieszkańcom - Gmina Niemce i Miasto Puławy, Gmina przyjazna turystom - Gmina Nielisz i Gmina Susiec, Gmina przyjazna środowisku - Gmina Wierzbica. Dodatkową nagrodę, we wszystkich czterech kategoriach, Kapituła przyznała Miastu Lublin.