« Listopad 2018 »

OGŁOSZENIEDrukuj

• 25/06/2018 13:08:34

W związku ze stwierdzeniem przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach suszy na terenie kraju, w tym również w woj. lubelskim, informujemy o możliwości składania oświadczeń o stratach w rolnictwie występujących na terenie naszej gminy z powodu suszy. Informacje w tej sprawie można uzyskać w Urzędzie Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1 Kobylany, pokój nr 8, nr tel.  83 411 20 32.

Oświadczenie należy złożyć w terminie umożliwiającym  komisji ds. szacowania strat  dokonanie oceny stanu upraw, przed planowanym zbiorem. Po zbiorze upraw nie będzie to możliwe.

W oświadczeniu należy wykazać wszystkie uprawy jakie zostały wpisane do wniosku o przyznanie płatności na 2018 rok składanego do ARIMR, niezależnie od stopnia poniesionych strat w uprawach (kopia protokołu do wglądu Komisji).

Rolnik posiadający grunty w innych gminach, składa oświadczenia także w tych gminach gdzie położone są grunty, a otrzymany z danej gminy cząstkowy protokół  niezwłocznie dostarcza do gminy w której znajduje się siedziba gospodarstwa, w celu sporządzenia protokołu końcowego.

Formularze oświadczeń w załącznikach na stronie: https://luwwlublinie.bip.gov.pl/rolnictwo/110986_procedura-szacowania-strat.html

System monitoringu suszy rolniczej znajduje się pod adresem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/glowna/