MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny


PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH
MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Listopad 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

NOWY SZLAK JEDWABNYDrukuj

  • 06/07/2018 10:06:32

 Modernizacja Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze

W związku z pojawiającą się szansą - jedną na tysiąc lat, dotyczącą chińskiej inicjatywy „Nowego Szlaku Jedwabnego" oraz prowadzonymi pracami nad projektem CARGOTORU z udziałem funduszy unijnych „Modernizacja infrastruktury kolejowej w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze korytarza 8 linii towarowych na granicy UE z Białorusią - prace studialne" Wójt Gminy Terespol zainicjował spotkanie poświęcone problematyce związanej z technicznymi aspektami w/w projektu jak również z potrzebą wdrożenia konkretnych propozycji uczestników przewozów kolejowych na przejściu granicznym Brześć - Terespol, które miało miejsce w dniu 2 lipca 2018r. w Urzędzie Gminy Terespol.

Spotkanie poświęcone problematyce związanej z technicznymi aspektami projektu „Modernizacja infrastruktury kolejowej w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze korytarza 8 linii towarowych na granicy UE z Białorusią - prace studialne"

Na spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich zaproszonych instytucji/firm z wyjątkiem przedstawicieli kolei białoruskiej (termin spotkania zbiegł się ze Świętem Narodowym Białorusi). W spotkaniu uczestniczył  m.in. konsul Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej, wicekonsul RP w Brześciu, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, komendant Placówki Straży Granicznej w Terespolu, spółka Cargotor, Biuro Projektowe SYSTRA, PKP Cargo CL, przewoźnicy prowadzący działalność w rejonie przeładunkowym Małaszewicze tj. Gaspol, AGROSTOP, Eurotrans, Europort, Trasa, Adampol, INBAP.
Podczas spotkania przedstawiciele spółki CARGOTOR przedstawili stan zaawansowania i zakres prac przy projekcie „Modernizacja infrastruktury kolejowej w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze korytarza 8 linii towarowych na granicy UE z Białorusią". Prezes Spółki Cargotor poinformował, ze tematem wiodącym tego projektu jest przepustowość. Prace nad koncepcją modernizacji w rejonie przeładunkowym Małaszewicze są jeszcze w trakcie. Projekt swoim zakresem obejmuje: budowę dodatkowych torów, budowę dwóch nowych stacji rozrządowych: Małaszewicze Południe i Kobylany 2, nowe urządzenia SRK a także budowę wiaduktu nad szlakiem kolejowym w celu skomunikowania strony południowej szlaku kolejowego ze stroną północną. Wójt Gminy Terespol odniósł się do przedstawionej koncepcji wiaduktu w Kobylanach (w sąsiedztwie obecnego przejazdu) którego zaprojektowanie wymusza zakres modernizacji oraz obowiązujące przepisy. Wójt zaproponował lokalizację wiaduktu nad szlakiem kolejowym w Małaszewiczach. Planuje się, że w terminie 2-3 miesięcy Cargotor wybierze koncepcję zaproponowaną przez projektantów i przedstawi wszystkim zainteresowanym stronom w celu dalszych konsultacji i uzgodnień.
Podczas spotkania pokrótce omówiono również planowane inwestycje na granicy polsko-białoruskiej związanej z rozbudową przejścia granicznego w Terespolu oraz budową nowych mostów granicznych.

40,715,727 unikalne wizyty