« Sierpień 2018 »

STAN JAKOŚĆI POWIETRZA

KOLEJNA SKARGA I ZNOWU NIEZASADNE ZARZUTYDrukuj

• 18/07/2018 13:22:10

Czy kolejne skargi składane przez radnego gminy Terespol na Radę gminy Terespol służą dobru gminy i jej mieszkańców?

Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów.

W dniu 27 czerwca 2018 r. odbyła się XXIII Sesja Rady Gminy Terespol podczas której radni gminy udzielili wójtowi gminy Terespol Krzysztofowi Iwaniukowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 r.

Radny Gminy Gabriel Gryciuk  zakwestionował zasadność podjęcia w/w uchwały i złożył skargę do RIO  cyt.  „ na przekazanie do Regionalnej Izby Obrachunkowej podjętej z rażącym naruszeniem prawa Uchwały Nr 1/18 Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Terespol”.

W odpowiedzi w dniu 29 czerwca 2018 r.  Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie nie podzielił poglądu radnego Gabriela Gryciuka stwierdzając, że uchwała nr 1/18 Komisji Rewizyjnej została podjęta zgodnie z prawem!!!

Pełną treść odpowiedzi publikowaliśmy w poprzednim artykule.

Jak się okazuje radny Gabriel Gryciuk 2 lipca br.  złożył kolejną skargę  do RIO zawierającą ponowienie  zarzutów zawartych w poprzedniej oraz nowe w zakresie sformułowania wniosku o unieważnienie uchwały Nr XXIII/208/18 Rady Gminy Terespol z dnia 27 czerwca 2018 roku w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Terespol z tytułu wykonania budżetu za 2017 roku.

Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej podtrzymał swoje stanowisko, informując radnego iż uchwała Komisji Rewizyjnej został podjęta w sposób prawidłowy.  Również w kwestii kolejnego wniosku wypowiedział się, iż w procedurze udzielenia absolutorium zakończonej podjęciem uchwały przez Radę Gminy Kolegium Izby nie stwierdziło uchybień o charakterze istotnego naruszenia prawa!!!

Pełna treść odpowiedzi została przekazana do wiadomości Przewodniczącego Rady Gminy Terespol w następującym brzmieniu:

Treść dokumentu