« Październik 2018 »

STAN JAKOŚĆI POWIETRZA

NOWY SZLAK JEDWABNY PRZEZ MAŁASZEWICZEDrukuj

• 07/08/2018 13:37:40

Spotkanie z Andrzejem Bittelem wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa ds. transportu kolejowego.
6 sierpnia br., odbyło się spotkanie z ministrem Andrzejem Bittelem  z udziałem  przedstawicieli resortu , PKP Cargo, PLK oraz wójtami: gminy Terespol i gminy Piszczac.
Rozmowy dotyczyły opracowywanej koncepcji modernizacji Małaszewicz, jako polskiej stacji granicznej na nowym szlaku jedwabnym. Oprócz kluczowych spraw jakimi jest udrożnienie kolejowego przejścia granicznego Brześć – Małaszewicze i koniecznością skoordynowania prac PKP, Straży Granicznej oraz KAS modernizacja zaniedbanej infrastruktury będzie niezwykle ważna dla logistyki obsługi istniejących terminali przeładunkowych.
Ważnym tematem, jest też kwestia wiaduktu przy szlaku kolejowym E-20 w rejonie Małaszewicz, bowiem wraz z proponowanym wzrostem ilości pociągów towarowych na tym szlaku, przejazd w Kobylanach przez większość czasu będzie zamknięty.
Kolejne spotkanie na ten temat planowane jest w Urzędzie Gminy Terespol jesienią bieżącego roku, gdzie firma Systra opracowująca koncepcję przedstawi dotychczasowy wynik prac do konsultacji społecznych oraz dla  firm posiadających terminale przeładunkowe w sąsiedztwie „Portu” Małaszewicze.
Więcej informacji na temat planów PKP Cargo w kontekście jedwabnego szlaku pod linkiem: