« Wrzesień 2018 »

100 KM DRÓG NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCIDrukuj

• 22/08/2018 11:31:34

Budowa drogi Lechuty Małe - Samowicze

Budowa drogi Lechuty Małe -Samowicze 21 sierpnia 2018 r. w Lublinie została zawarta umowa pomiędzy Gminą Terespol reprezentowaną przez Wójta Gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka a Województwem Lubelskim reprezentowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego oraz Wicemarszałka Pana Grzegorza Kapustę o przyznaniu dotacji na pokrycie części zadania budowy drogi Lechuty Małe – Samowicze. Udzielona dotacja Gminie Terespol wynosi 50 000,00 zł i związana jest z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej.

Termin zakończenia budowy drogi został określony w umowie z Wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej na dzień 31 sierpnia 2018 r.

Jest to kolejna droga gminna utwardzona nawierzchnią bitumiczną. Wybudowana droga skomunikowała właścicieli nieruchomości kolonijnych Samowicz tzw. „Surowa” z siecią dróg gminnych a także z drogami wyższej kategorii: drogi powiatowej nr 1046 L Malowa Góra-Kobylany w miejscowości Koroszczyn z drogą wojewódzką nr 698 Janów Podlaski-Terespol w miejscowości Samowicze.

100 KM DRÓG NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI Poprzez realizację zadania inwestycyjnego budowy drogi, jak również otrzymaniu z Urzędu Marszałkowskiego dotacji celowej Gmina Terespol włączyła się w uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości pod hasłem: 100 km dróg na stulecie niepodległości.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>