I sesja Rady Gminy Terespol

« Grudzień 2018 »

WIADUKT W KOBYLANACH I KŁADKA W MAŁASZEWICZACH W TRAKCIE UZGODNIEŃDrukuj

• 05/10/2018 16:18:57

WIADUKT W KOBYLANACH I KŁADKA W MAŁASZEWICZACH W TRAKCIE UZGODNIEŃW dniu 4 października br. w Urzędzie Gminy Terespol odbyło się kolejne spotkanie z firmą CARGOTOR, która opracowuje projekt przebudowy suchego portu Małaszewicze, w związku z koncepcją „Nowego Szlaku Jedwabnego” przez Brześć – Małaszewicze, dotyczące budowy wiaduktu i kładki dla pieszych nad szlakiem kolejowym E-20.
Uzgodniono lokalizację:
- wiaduktu nad torami, który wybudowany będzie w Kobylanach, w ciągu drogi powiatowej nr 1047L;
- kładki umożliwiającej ruch pieszy przez tory, która będzie wybudowana w Małaszewiczach.
W celu poprawy bezpieczeństwa i komunikacji, a także zmniejszenia ruchu tranzytowego ustalono, że od strony Kobylan konieczna jest dodatkowa droga wzdłuż toru KWK do ulicy Kodeńskiej w Małaszewiczach Małych. Umożliwi to firmom, które mają swoje siedziby w Małaszewiczach, a terminale po drugiej stronie kolejowego szlaku E-20, skrócony i bezpieczniejszy dojazd bez konieczności wyjazdu na trasę E-30.
Aktualnie wynajęta przez CARGOTOR firma projektowa „SYSTRA” dopracuje uzgodnione wstępnie rozwiązania drogowe i przedstawi do akceptacji.
Ponadto w przedmiotowej sprawie odbędą się konsultacje z udziałem mieszkańców gminy oraz z podmiotami gospodarczymi, które funkcjonują w strefie aktywności gospodarczej (WOC i okolice),  gdzie pozyskaliśmy dwóch nowych inwestorów, mających w planach wybudowanie nowych terminali.
Realizacja przedsięwzięcia przewidywana jest w nowej perspektywie finansowej UE  tj. w latach 2021 ÷ 2027.
O kolejnych etapach wyżej wymienionego przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco.