MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

POGODA

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

RADIOWO W KOBYLANACHDrukuj

  • 01/06/2010 12:39:10
RADIOWO W KOBYLANACH
GMINNY DZIEŃ DZIECKA

29 maja w Kobylanach samorząd gminy Terespol Dzień Dzieckazorganizował Gminny Dzień Dziecka. Było wiele atrakcji, od skoków na trampolinie poczynając, przez różnego rodzaju konkursy , na kuli wodnej kończąc. Festyn był okazją do spotkania się wszystkich naszych milusińskich z terenu całej gminy w jednym miejscu – na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach. Wszystkie szkoły zaprezentowały swoje osiągnięcia na specjalnie przygotowanych stoiskach, oraz poprzez występy na scenie. Oferta była bardzo szeroka, były tańce, pokazy musztry, występy wokalne, i wiele innych. W przerwach miedzy występami były ogłaszane wyniki różnych konkursów i wręczane nagrody. Główna nagroda w konkursie z wiedzy o gminie – rower powędrowała do Kasi Małachowicz uczennicy klasy III Gimnazjum w Małaszewiczach. Lista laureatów kolejnych kategoriach  jest opublikowana na stronie www.gminaterespol.pl. Niestety ze względu na pogorszenie pogody dzieciom z grupy najmłodszej  które zwyciężyły w konkursie plastycznym pod hasłem: Gmina Terespol – Moja Mała Ojczyzna” nie zostały wręczone nagrody. Bardzo przepraszamy i informujemy, że ceremonia wręczenia odbędzie się na najbliższej sesji rady gminy.
Dodatkową atrakcją Festynu była obecność Polskiego Radia Programu I. Na żywo w  specjalnie przygotowanym studio odbywało się słuchowisko o gminie Terespol w ramach 2 audycji: Cztery pory roku i Sobota z jedynką prowadzone przez dziennikarzy Sławę Bieńczycką i Romana Czejarka. Wszyscy ci którzy nie mogli być na festynie mogli posłuchać na antenie radia zarówno o atrakcjach, które działy się w sobotę ale również były prowadzone bardzo ciekawe  rozmowy z ekspertami.   O dzikiej przyrodzie w dolinie Bugu, Parku krajobrazowym opowiadali ludzie którym temat jest bardzo bliski Wojciech Duklewski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Åšrodowiska oraz Leśniczy Robert Kopacz. O uroczych cerkiewkach,   słynnych historycznych Fortyfikacjach Twierdzy Brzeskiej które do dziś budzą zainteresowanie opowiadałÂ  regionalista Stanisław Jadczak. Nie zabrakło również tematów bieżących. Osiągnięcia gminy przedstawił Krzysztof Iwaniuk i Mieczysław Romaniuk przedstawiciele samorządu gminy Terespol.  Było również coś dla ciała. Dzięki Paniom Halinie Ostapczuk i Halinie Szprychel można było nie tylko posłuchać  o kresowych kulinarnych specjałach , ale również skosztować wyśmienitych pierogów czy ogórków małosolnych, specjalnie przygotowanych na tę okazje. Za co serdecznie dziękujemy.
Fragmentów audycji można posłuchać na stronie Polskiego radia pod adresem  http://czteryporyroku.polskieradio.pl/ lub na stronie gminy Terespol www.gminaterespol.pl, gdzie również zamieściliśmy galerię zdjęć.
D. Wowczeniuk
77,820,718 unikalne wizyty