« Marzec 2019 »

GMINA TERESPOL Z DNIEM 1 STYCZNIA 2019 ROKU POZYSKAŁA NOWE DROGIDrukuj

• 03/01/2019 15:19:21

GMINA TERESPOL Z DNIEM 1 STYCZNIA 2019 ROKU POZYSKAŁA NOWE DROGI.Wójt Gminy Terespol informuje, że dniem 1 stycznia 2019 r. Gmina Terespol przejęła dwie dotychczasowe drogi powiatowe, przebiegające centralnie przez teren gminy Terespol, do zasobu dróg gminnych. Są to: droga Nr 1047 L Kobylany - Zastawek o dł. 5,686 km i droga Nr 1046 L Berezówka - Kobylany o dł. 4,155 km wraz ze ścieżkami rowerowymi znajdującymi się w pasach tych dróg.

Położenie, jak również przebieg tych dróg (przez dwie duże miejscowości gminy Terespol tj. Koroszczyn i Kobylany)  sprawia, że stanowią one bardzo ważny ciąg komunikacyjny naszej gminy i jest to najbardziej uczęszczana była droga powiatowa w gminie Terespol. Drogi te powinny być utrzymywane w pierwszej kolejności na najlepszym możliwym poziomie. Wymogi takie gwarantuje Urząd Gminy Terespol, który oprócz bliskiego położenia i możliwości szybkiej reakcji na zmieniające się warunki atmosferyczne, nabył już kilkuletnie doświadczenie i posiada niezbędny sprzęt do utrzymywania dróg w sezonie zimowym i letnim. Poziom utrzymania tych dróg przez dotychczasowego zarządcę budził dużo zastrzeżeń.

Przy utrzymaniu dróg tych,  oprócz utrzymania zimowego (odśnieżanie, zwalczanie śliskości) szalenie istotne z punktu widzenia naszej gminy jest także utrzymanie letnie (koszenie poboczy, usuwanie zbędnych zakrzaczeń, odchwaszczanie ścieżki rowerowej), które wpływa na estetykę naszej gminy. Nie bez znaczenia jest tu położenie tych przejętych dróg przy nowo budowanym zbiorniku, nowo projektowanej strefie wypoczynku, Centrum Gminy oraz utrzymywanych na wysokim poziomie  terenów rekreacyjnych.

Doprowadzenie do „stanu używalności” ścieżki rowerowej na odcinku od Koroszczyna do Kobylan, o co domagało się od gminy wielu mieszkańców, jest jednym z pierwszych zadań, z którym się zmierzą pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej UG Terespol w I półroczu 2019 r.