« Sierpień 2019 »

INFORMACJADrukuj

• 10/06/2019 13:03:25

INFORMACJA O ZASADACH ZGŁASZANIA MIESZKAŃCÓW  DO UDZIAŁU W DEBACIE NAD RAPORTEM O STANIE GMINY TERESPOL ZA 2018 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) Wójt Gminy przedstawia Radzie Gminy  raport o stanie Gminy za rok 2018 w terminie do dnia 31 maja 2019 r. Raport obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim.

Rada Gminy rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała Rady Gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Wójtowi absolutorium. Nad przedstawionym raportem  przeprowadza się debatę.

W debacie nad raportem o stanie Gminy zabierają głos radni oraz mogą zabierać głos mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady Gminy.

Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibie Urzędu Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany, 21-540 Małaszewicze w pokoju Nr 10.

W załączeniu raport o stanie Gminy Terespol za 2018 rok oraz  zgłoszenie udziału w debacie nad raportem o stanie Gminy Terespol za 2018 rok.

RAPORT O STANIE GMINY TERESPOL ZA 2018 R.

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W DEBACIE