« Wrzesień 2019 »

I Bialskopodlaskie Święto Miodu Kobylany 18.08.2019r.Drukuj

• 21/08/2019 10:29:30

I Bialskopodlaskie Święto Miodu Kobylany 18.08.2019r.W minioną niedzielę 18 sierpnia 2019r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach odbyło się I Bialskopodlaskie Święto Miodu.

Głównym celem imprezy było promowanie produktów pszczelich prosto z pasieki od lokalnych pszczelarzy, a ponadto przedstawienie pszczoły miodnej w środowisku, zwrócenie uwagi, jakim zagrożeniem dla pszczół są używane przez Rolników nieodpowiednie środki chemiczne w nieodpowiednim czasie.

Pomysł zorganizowania imprezy zrodził się z inicjatywy Pani Doroty Szelest - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach i Pana Jana Chuda - Prezesa Związku Pszczelarzy koło "Południe". Dzięki wsparciu sponsorów, Wójta Gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka, Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, aprobacie Zarządu Związku Pszczelarzy "Podlasie" w Białej Podlaskiej cel został osiągnięty.

Pogoda tego dnia dopisała, a impreza od początku cieszyła się dość dużym zainteresowaniem, zaczęto od konkursów o tematyce pszczelarskiej, w których mogły wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli. Podczas święta można było obejrzeć renomowany sprzęt pszczelarski, wystawę wyrobów z wosku pszczelego oraz produkty z różnych gatunków miodu i miodu pitnego. Dodatkowo na uczestników imprezy czekały stoiska z ekologicznymi kozimi serami i mlekiem z "Koziej Zagrody", swojskie wędliny czy rękodzieło. Organizatorzy zadbali aby nikt z uczestników nie został pominięty, dlatego przygotowano szereg zabaw i animacji dla dzieci, starszym natomiast czas uświetniały zespoły biesiadne i podwórkowe, które zabawiały ze sceny humorystycznymi przyśpiewkami.

Organizatorzy I Bialskopodlaskiego Święto Miodu dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie oraz wyśmienitą zabawę, a tym samym zapraszamy na kolejną odsłonę w przyszłym roku.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Zachęcamy również do odwiedzenia Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/ZPPBpswietomiodu