« Listopad 2019 »

Zwiększanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnymDrukuj

• 04/09/2019 13:33:41

LOGO FE

Gmina Terespol realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 12.1 Edukacja przedszkolna, tytuł projektu: „Zwiększanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym”.

Cel szczegółowy projektu: Zwiększanie udziału dzieci w wieku przedszkolnym w wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Celem projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości usług w zakresie edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-4 lata na terenie Gminy Terespol poprzez utworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego wraz z 10 nowymi miejscami wychowania przedszkolnego, wyrównywanie stwierdzonych deficytów z zakresu wad wymowy i wad postawy u dzieci w wieku 3-6 lat oraz podniesienie kwalifikacji nauczycieli z zakresu edukacji sensorycznej.

Planowane efekty:

- utworzenie 10 nowych miejsc wychowania przedszkolnego i wyposażenie jednego nowego oddziału przedszkolnego Szkole Podstawowej im Orła Białego w Kobylanach - dla dzieci 3-4 lata i zwiększenie;

- realizacja specjalistycznych zajęć logopedycznych w celu wyrównania szans edukacyjnych dzieci, u których zdiagnozowano dysfunkcje w zakresie komunikacji językowej poprzez stymulację rozwoju mowy - wzrost umiejętności z zakresu komunikacji u 12 dzieci;

- realizacja specjalistycznych zajęć korekcyjnych w celu wyrównania szans edukacyjnych dzieci ze stwierdzonymi wadami postawy poprzez usprawnienia zaburzonego układu ruchu – poprawa z zakresu wad postawy u 15 dzieci;

- szkolenia nauczycieli z zakresu integracji sensorycznej – ukończenie kursu i uzyskanie certyfikatu terapeuty SI gwarantującego wzrost umiejętności przez dwóch nauczycieli.

Wartość projektu: 122.500,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 104.125,00