« Grudzień 2019 »

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ!Drukuj

• 14/11/2019 11:26:55

Z pieśnią przez dzieje Polski, świętujemy Niepodległości, to motto przewodnie wieczoru muzyczno poetyckiego zorganizowanego 7 listopada br. w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z pieśnią przez dzieje Polski

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ!Przedstawienie zgromadziło wiele osób, rodziców,  dziadków, a także zaproszonych gości m.in. Małgorzatę Kiec - dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Mieczysława Romaniuka - przewodniczącego Rady Gminy Terespol, oraz Krzysztofa Iwaniuka - Wójta gminy Terespol, który wydarzenie objął patronatem honorowym. Wszystkich zebranych powitała Pani Katarzyna Krawczyk Dyrektor Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.
Jak ważna jest to data w naszej historii  świadczy fakt jak wiele osób było zaangażowanych, żeby temu przedsięwzięciu nadać wyjątkową oprawę i klimat. Począwszy od najmłodszych,  chóru ze szkoły podstawowej w Małaszewiczach oraz zespołu Hard GOCK kierowanego przez Andrzeja Maziejuka, równie pięknie zaprezentowali się wokaliści ze szkoły średniej, oraz  Panie z Klubu Seniora „Złoty Wiek”. Wszystkie utwory muzyczne nie były przypadkowe.  Zostały staranie dobrane  i wiązały się z różnymi okresami w historii Polski przybliżonymi przez młodzież z obu szkół, pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Sowy, nauczyciela historii i autorki scenariusza.
Oprócz części artystycznej organizatorzy zadbali też o strawę dla ciała. O słodki akcent zadbała Pani sołtys Kamila Korneluk, wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz.