IT Fitness Test 2022 – sprawdź swoje kompetencje cyfrowe!Drukuj

• 12/04/2023 14:04:03

Postępująca transformacja cyfrowa jest niezaprzeczalna, a umiejętności z obszaru ICT stają się coraz bardziej potrzebne. Już teraz wpływają na całe społeczeństwo i rynek pracy, dlatego naszym zadaniem jest zadbanie o to, aby uczniowie wchodząc za kilka lat na rynek pracy mogli być pionierami i wyznaczali trendy.
Jako organizacja, której szczególnie zależy na rozwoju nowych technologii innowacji, ale również edukacji cyfrowej organizujemy IT Fitness Test, test kompetencji cyfrowych wśród uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i nauczycieli. Sprawdzian odbywa się już po raz drugi – w 2022 r. badaniu poddaliśmy 30 tys. osób. Niestety wyniki nie były zadowalające. W tym roku pragniemy przebadać jeszcze większą grupę uczniów i nauczycieli.
Będę ogromnie wdzięczny za wsparcie i rozpowszechnienie informacji o IT Fitness Test wśród samorządów jako podmiotów współodpowiedzialnych za system edukacji w Polsce. Pozwoli nam to dotrzeć do szerszego grona uczniów i nauczycieli. Dzięki temu będziemy mogli lepiej określić stan obecnej wiedzy, następnie precyzyjne określić plan wzmocnienia kompetencji cyfrowych. By ułatwić przeprowadzenie cyfrowego sprawdzianu przygotowaliśmy pakiet materiałów dla uczniów oraz nauczycieli, który można znaleźć tutaj. Będziemy wdzięczni za ich dystrybucję w placówkach oświatowych podlegającym jednostkom samorządowym.
Test potrwa do 31 października 2023 r., ale już dziś zachęcamy do jego wypełnienia. IT Fitness Test 2023 znajduje się pod adresem http://itfitness.eu/pl. Dodatkową zachętą niewątpliwie są nagrody dla osób z najlepszymi wynikami.
Jednocześnie pragnę poinformować, że nasza organizacja prowadzi lekcje pokazowe w placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Samorządy, które byłyby zainteresowane organizacją takich zajęć w swoich szkołach, zachęcam do kontaktu z biurem Związku Cyfrowa Polska: biuro@zipsee.pl lub pod numerem telefonu (22) 666 22 46. Jesteśmy również otwarci na Państwa sugestie i komentarze. Chętnie też odpowiemy na wszelkie pytania.

Związek Cyfrowa Polska

1. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa