ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ZMIANY W GMINNEJ OŚWIACIEDrukuj

• 01/07/2024 14:12:07

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klas VIII, którzy we wrześniu rozpoczną kolejny etap kształcenia w szkole średniej. Podczas uroczystego apelu absolwenci szkół odebrali świadectwa, dyplomy, nagrody za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe. Uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2023/2024 otrzymali od Wójta Gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe.
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach
1. Niczyporuk Maciej, klasa VI – średnia ocen 5,46
2. Syliwoniuk Dominik, klasa V - średnia ocen 5,23
3. Janiszek Patryk, klasa VI – średnia ocen 5,23
4. Niczyporuk Michał, klasa IV – średnia ocen 5,17
Szkoła Podstawowa im. J. U. Niemcewicza w Neplach
1. Alicja Powierza, klasa IV - średnia ocen 5,17
2. Aleksandra Wakulewicz, klasa IV - średnia ocen 5,17
3. Łukasz Bielecki, klasa VIII - średnia ocen 5,11
4. Oliwia Siluk, klasa V - średnia ocen 5,08
Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
1. Grom Weronika, klasa VII - średnia ocen 5,50
2. Grom Jakub, klasa IV - średnia ocen 5,42
3. Szelest Jan, klasa IV - średnia ocen 5,42
4. Mroczek Zofia, klasa IV - średnia ocen 5,33
Dzień ten zapisze się na kartach historii Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach. Pani Mariola Borodziuk po 25 latach pracy na stanowisku Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach, na własny wniosek zmienia ścieżkę kariery zawodowej na nauczyciela tej placówki.
Pani Mariola Borodziuk swoją pracą dała dowód niezwykłego zaangażowania, profesjonalizmu i troski o dobro uczniów. Pod jej kierownictwem szkoła stała się placówką cieszącą się dużym uznaniem i zaufaniem rodziców.
Były podziękowania, życzenia zdrowia, satysfakcji z dalszej pracy pedagogicznej i łzy wzruszenia.
Z dniem 1 lipca 2024 r. pełnienie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk powierzył Pani Agacie Zajko – nauczycielowi szkoły, która niestety z ważnych powodów osobistych złożyła rezygnację. Do pełnienia zastępstwa w przypadku nieobecności pełniącej obowiązki dyrektora wyznaczono Panią Beatę Kołodziejczyk.
Z dniem 1 lipca br. Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk powierzył Pani Beacie Kołodziejczyk – nauczycielowi szkoły pełnienie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach. Do pełnienia zastępstwa w przypadku nieobecności pełniącej obowiązki dyrektora wyznaczono Panią Agnieszkę Haponik.
W Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach dzień ten był również wyjątkowy nie tylko ze względu na zakończenie nauki, ale również w związku z uroczystym pożegnaniem nauczycieli odchodzących na emeryturę.
Pani Danuta Płotnicka oraz Pani Elżbieta Kijuk przez wiele lat pracy w szkole były wzorem dla swoich uczniów, przekazując im wiedzę i umiejętności, ale także kształtując ich charaktery i wartości.
W imieniu całej społeczności Gminy Terespol pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz zaangażowanie w rozwój Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.
Za wieloletnią pracę, poświęcenie i zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Życzymy dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze.
Link do zdjęć: