MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

BIEŻĄCA OCENA JAKOŚCI WODY


Roczna jakość wody

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

WYKONANIE STREFY WYPOCZYNKU W SĄSIEDZTWIE ZBIORNIKA WODNEGODrukuj

  • 20/12/2024 13:46:46

GMINA TERESPOL
REALIZUJE PROJEKT
WYKONANIE STREFY WYPOCZYNKU W SĄSIEDZTWIE ZBIORNIKA WODNEGO

ŹRÓDŁO DOFINANSOWANIA
Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Działanie 7.10 Turystyczne Lubelskie Priorytet VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych.

DZIAŁANIA
W ramach w/w projektu wykonane zostaną następujące zadania: ciąg pieszo -rowery wokół zbiornika wodnego ; wieża widokowa; oświetlenie strefy wypoczynku; nasadzenia zieleni (drzew i krzewów); zainstalowanie info-kiosku.

GRUPY DOCELOWE
Projekt jest skierowany do mieszkańców gminy Terespol, turystów i przedsiębiorców.

CELE PROJEKTU
1. Ciąg pieszo-rowerowy: umożliwi łatwiejszy dostęp do strefy wypoczynku wokół zbiornika wodnego wszystkim osobom, w tym również osobom z niepełnosprawnością, zapewni bezpieczną i wygodną przestrzeń dla pieszych i rowerzystów, oddzieloną od ruchu samochodowego. Ten element zapewni dodatkową atrakcję dla użytkowników strefy wypoczynku, co zwiększy jej popularność. Poprawi jakość życia mieszkańców poprzez zapewnienie im bezpiecznej i wygodnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku, a turystom umożliwi łatwiejsze zwiedzanie okolicy, co przyczyni się do rozwoju turystyki w regionie.
2. Wieża widokowa: wykorzystanie istniejącej infrastruktury dla zwiększenie atrakcyjności turystycznej, poprawę bezpieczeństwa użytkowników, mieszkańców i turystów. Wieża obserwacyjna jest już istniejącym obiektem, którego adaptacja pozwoli na wykorzystanie jego potencjału. Po adaptacji stanie się charakterystycznym elementem strefy wypoczynku, co zwiększy jej atrakcyjność dla użytkowników. Obiekt będzie służył do obserwacji krajobrazu oraz fauny i flory wokół zbiornika Czapelka.
3. Oświetlenie LED: utworzenie bezpiecznej strefy wypoczynku, dlatego wyposażenie obiektu Lampy LED zapewni odpowiednie oświetlenie strefy wypoczynku, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Oświetlenie to umożliwi korzystanie ze strefy wypoczynku także po zmroku, co wydłuży czas jej użytkowania. Lampy LED pozwolą na stworzenie bardziej atrakcyjnej i przyjaznej przestrzeni dla użytkowników.
4. Zielona infrastruktura: stworzenie strefy do wypoczynku. Nasadzone zostaną m.in. drzewa i krzewy, które utworzą cień, obniżą temperaturę otoczenia, tworząc przyjemny mikroklimat, zwłaszcza w gorące dni. Zróżnicowana zieleń wzbogaci krajobraz strefy wypoczynku, czyniąc ją bardziej atrakcyjną i przyjemną dla użytkowników. Drzewa i krzewy zapewnią naturalne zacienione miejsca do odpoczynku, pikników i innych form rekreacji. Różnorodne gatunki drzew i krzewów przyciągną ptaki i inne zwierzęta, zwiększając bioróżnorodność w tym obszarze. Stworzą one siedliska i źródła pożywienia dla lokalnej fauny. Nasadzenia zieleni są zgodne z planami zagospodarowania przestrzennego gminy Terespol, które przewidują rozwój terenów zielonych i rekreacyjnych w tym obszarze.
5. Infokiosk: instalacja infokiosku - interaktywnego urządzenia zapewni użytkownikom dostęp do informacji o przedsięwzięciu i okolicznych atrakcjach w co najmniej 2 językach obcych (angielski i ukraiński). Urządzenie będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Urządzenie zostanie wyposażone w duży, czuły na dotyk ekran, który umożliwi użytkownikom interakcję z interfejsem infokiosku. Infokiosk zapewni użytkownikom łatwy dostęp do informacji o strefie wypoczynku, w tym wskazówkach dojazdu, godzinach otwarcia i dostępnych udogodnieniach. Będzie to szczególnie korzystne dla osób z niepełnosprawnością, które mogą mieć trudności z poruszaniem się po dużym terenie lub uzyskiwaniem informacji od personelu

EFEKTY, REZULTATY PROJEKTU
Zwiększenie liczby osób odwiedzających obiekty kulturalne i turystyczne objęte wsparciem a także zwiększenie liczby obiektów kulturalnych i turystycznych objętych wsparciem.

CAŁKOWITY KOSZT PROJEKTU
5 682 487,59 zł.

WYSOKOŚĆ WKŁADU FUNDUSZY EUROPEJSKICH
4 830 114,43 zł.

95,666,541 unikalne wizyty