MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

BIEŻĄCA OCENA JAKOŚCI WODY


Roczna jakość wody

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

Dolina łąk w upadłościDrukuj

  • 14/08/2008 10:09:51
Kontakt:
Syndyk masy upadłości
Teresa Warda
tel. 601 077 903


Syndyk masy upadłości „Doliny łąk" Sp. z o.o. „w upadłości" informuje o zamiarze zbycia majątku przedmiotowej Spółki i w załączeniu umieszcza jej ogólną charakterystykę.

 

HISTORIA SPÓŁKI


Spółka została zarejestrowana w 1991 r jako całkowicie nowy , tworzony od podstaw podmiot gospodarczy, którego celem było wybudowanie nowoczesnego zakładu mięsnego na terenie Wolnego Obszaru Celnego , jego uruchomienie i rozwój przetwórstwa mięsnego. Zakład został wybudowany w ciągu 22 miesięcy i oddany do użytku w czerwcu 1993 roku.


LOKALIZACJA


Najdalej na wschód położony zakład mięsny w Polsce, znajdujący się w odległości 8 km od granicy z Białorusią na terenie Wolnego Obszaru Celnego o pow. 166,41 ha. Zakład zlokalizowany jest w pobliżu Suchego Portu Przeładunkowego PKP Małaszewicze, przy międzynarodowej trasie A-2 Paryż - Berlin - Warszawa - Moskwa łączącej Państwa Unii Europejskiej z Rosją i krajami WNP , powierzchnia całkowita działek oznaczonych w ewidencji gruntów nr nr 363/9 , 363/10 i 363/129 dla których Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgi o nr LU1B 00052354/6 i LU1B 00053569/3 należącej do zakładu wynosi 10.148 ha, na której znajduje się budynek produkcyjny o pow. 1.56 ha co umożliwia jego dalsza rozbudowę bądź inne inwestycje np.: chłodnie składowe.


INFRASTRUKTURA


Na infrastrukturę techniczna zakładu składają się : hala produkcyjna o powierzchni 14.500 m2 , budynek administracyjny o powierzchni użytkowej 2.488 m2 oraz pełna infrastruktura techniczna na która składają się :

  • Nowoczesna, holenderska, mechaniczno - biologiczna oczyszczalnia ścieków o wydajności 1050 m3 ścieków na dobę , z możliwością rozbudowy wraz z kolektorem zdolnym do odprowadzenia ścieków z całego Wolnego Obszaru Celnego.
  • Ujęcie wody - dwie studnie o głębokości 350 m każda wraz ze zbiornikiem 1000 m3 i stacja uzdatniania wody, o zdolności produkcji wody pitnej 240 m3 na godzinę.
  • Nowoczesna kotłownia na olej opałowy lekki  - zainstalowane dwa kotły STANDARD KESSEL o mocy 5,2 MW . Każdy z kotłów jest w stanie wytworzyć 8T pary na godzinę, z możliwością dalszej rozbudowy
  • Nowoczesna instalacja chłodnicza z centralną zautomatyzowana sterownią Dane techniczne instalacji :czynnik chłodniczy NH3 , system chłodniczy pompowy , dwa obiegi chłodnicze -38oC / 8oC, układ sprężania jednostopniowy, regulacja pracy instalacji automatyczna. Zainstalowane 4 śrubowe agregaty chłodnicze STAL-SAMIFI typu RVA.
  • Kompresorownia sprężonego powietrza składająca się z dwóch sprężarek o wydajności 1 260 m3/h.
  • System energoelektryczny składający się z dwustronnego zasilania stacji elektroenergetycznej oraz kilku podstacji o łącznej mocy 2.4 MW.

ZDOLNOÅšCI PRODUKCYJNE

Na charakterystykę zdolności produkcyjnej zakładu wpływ mają następujące części składowe:

  1. Magazyn żywca wołowego 8 kojców na 80 szt, i wieprzowego 12 kojców na 300 szt. jednorazowo.
  2. Ubojnie żywca wieprzowego i wołowego to dwie linie PETROCELLI o wydajności żywca wołowego na jedną zmianę około 94 tony i wieprzowego 93 tony.
  3. Jeliciarnia w ciągu zmiany może dokonać obróbki 850 kompletów jelit wieprzowych lub 210 żołądków wołowych.
  4. Wychładzanie i magazynowanie - cykl chłodzenia poubojowego półtusz wieprzowych i wołowych trwa jedną dobę. Wieprzowinę wychładza się w systemie dwufazowym w dwóch chłodniach o łącznej pojemności 2400 szt. półtusz wieprzowych. Wołowina wychładzana jest w 3 stacjonarnych wychładzalniach o łącznej pojemności 600 sztuk półtusz wołowych.
  5. Rzeźnia sanitarna - jest to zminiaturyzowana , kompletnie wyposażona hala uboju z przyległymi chłodniami do uboju sztuk niedopuszczonych przez lekarza do uboju standardowego oraz interwencyjnego uboju pojedynczych sztuk.
  6. Magazyn odpadów - wydzielona część zakładu z myjnią wózków , gdzie dostarczane są odpady poprodukcyjne, stąd codziennie przekazywane do utylizacji.
  7. Magazyn SRM - wydzielone pomieszczenie do barwienia oraz magazynowania SMR jak również chłodniami do przechowywania półtusz, podrobów, skór w trakcie prowadzenia badań w kierunku na BSE.
  8. Hale rozbioru w ramach linii technologicznych mające zdolności produkcyjne:
    • Rozbioru wieprzowego 45 000 kg
    • Rozbiór wołowy 30 000 kg lub ćwiartowanie i obróbka wysyłek eksportowych 45 000 kg.
  9. Pakownia mięs eksportowych to ciąg trzech chłodni z bezpośrednim dostępem do magazynu opakowań pośrednich [kartonów] wyposażonych w przenośniki taśmowe, stoły obrotowe oraz maszynę do pakowania próżniowego.
  10. Szynkownia - ciąg pomieszczeń do pakowania - formowania , obróbki termicznej, rozpakowywania i konfekcjonowania wyrobów o zdolności 10 ton szynki gotowanej w formach i 10 ton wędzonek.
  11. Peklownie: a. sucha wyposażona w mieszałkę 600 kg , b. mokra składająca się z ze stacji sporządzania solanek , nastrzykiwarki o wydajności 1,6 tony wędzonek lub 1,0 tony szynek, 8 masownic o wydajności 12 ton/12 godzin, 2 masownice włoskie o wydajności 3tony/16 godz. i maskownica 600 1 o wydajności 420 kg/12 godz.
  12. Dział wędlin skład się z dwóch linii produkcyjnych:
    • Produkcji kiełbas homogenizowanych o wydajności 11 ton na zmianę.
    • Linia produkcji kiełbas i wyrobów blokowych o wydajności 16 ton na zmianę.
  13. Komory wędzarnicze w pełni zaspakaja produkcję wędlin i wyrobów wędliniarskich.
  14. Konfekcje - wyposażenie tego działu pozwala na zapakowanie wyrobów w następujących formach podania: a. wyroby w gazie obojętnym, b. plastry, c. vacum w workach.
  15. Mrożnia -mrożenie towaru odbywa się w komorach i tunelach, pojemność tuneli to 2x6 ton na zmianę, pojemność komór to : 1- 200 ton mięsa, 2-100 ton mięsa lub 20 ton półtusz wieprzowych lub ćwierci wołowych.
  16. Magazyn wędlin i mięsa przystosowany do zmagazynowania 80 ton wyrobów wędliniarskich oraz 10 ton mięsa świeżego.
  17. Ekspedycja - załadunek mięsa i wędlin może odbywać się jednocześnie służą do tego 3 rampy załadowcze w części ekspedycji wędlin 2 rampy w części ekspedycji mięsa.

INNE

  1. Zakład posiada własne laboratorium badawczo - analityczne przystosowane do badań chemicznych i bakteriologicznych przychodzącego surowca i wyrobów, a także wody i ścieków.

Całość produkcji objęta jest systemem informatycznym odnotowującym przemieszczanie się masy mięsnej pomiędzy działami w czasie rzeczywistym.

94,731,615 unikalne wizyty