EPUAP2

« Sierpień 2020 »

50 LAT RAZEMDrukuj

• 13/06/2011 10:55:19

W dniu 12.06.2011 r. w gminie Terespol świętowano obchody 50 lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza św, którą w kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Koroszczynie, w intencji Jubilatów sprawował ks. dziekan Zdzisław Dudek.
Ciąg  dalszy świętowania miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. Życzenia  pomyślności oraz wszelkiego dobra złożył wszystkim świętującym wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Następnie pary obchodzące 50 rocznicę ślubu  zostały udekorowane Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie  nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Oprócz odznaczeń każda z par otrzymała  list gratulacyjny oraz różę. Tegoroczni jubilaci to :Maria i Piotr Dyczkowscy, Halina i Eugeniusz Pawluczuk,   Krystyna i Stanisław Maciejewscy, Halina i Stanisław Lachowscy,  Weronika  i Ludwik Płandowscy, Czeslawa i Adam  Muszyńscy , Aniela i Jan Pieńkowscy,  Nina i  Eugeniusz  Waszczuk,  Janina i Adolf Własiuk,  Janina i Merkuriusz Chrol.
Tak uroczysty dzień był okazją  aby pamiętać o tych , którzy w tym roku obchodzą swoje 55 i 60 rocznice ślubu , a byli to: Helena i Ryszard Myśliwiec, Janina i Wacław Gawryluk, Jadwiga i Jan Romaniuk, Maria i Tadeusz Mikołajuk, Helena i Julian Brela, Kazimiera i  Ryszard Parchotiuk, Halina i Stanisław Górscy, Stanisława i Krzysztof Chmielewscy, Elżbieta i Jerzy Cybulscy, Rozalia i Mieczysław Artyszak, Filomena i Kazimierz Dąbrowscy, Anna i Lucjan Wietraszuk, Regina i Franciszek Androsiuk.
Po oficjalnej części ceremonii  zebrani obejrzeli specjalnie na tą okazję przygotowaną prezentację oraz wysłuchali wiązanki piosenek zaprezentowanych przez Gabrielę Głuch oraz Annę Dejneko z Zespołu Wokalnego działającego przy GOK w Koroszczynie. Uroczystości zakończyła wspólna sesja zdjęciowa.