Deklaracja dostępności

POLECAMY:

SZTANGIÅšCI NA MEDALDrukuj

• 25/10/2011 12:01:43

W piątek, 21 października  w Hrubieszowie odbyły się „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 16” w podnoszeniu ciężarów, w których wzięło udział 41 dziewcząt i 101 chłopców z  klubów Lubelskiego OZPC.
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów GOK Koroszczyn. Dziewięciu z nich powróciło z medalami. Złote zdobyli: Patrycja Kłos w kat. wag. 48 kg z wynikiem 92 kg, Dominika Dołęga – 53 kg – 77 kg, Katarzyna Rubach – 63 kg – 71 kg i Patryk Pilipczuk – kat. 62 kg – 147 kg.  Srebrnym krążek wywalczył Piotr Więcaszek startujący w kat. 45 kg – 75 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli: Ewelina Ozon – kat. 53 kg – 63 kg, Piotr Ozon – kat. 50 kg – 99 kg, Mateusz Milewicz – kat. 56 kg – 117 kg i Daniel Pilipczuk – kat. 69 kg – 160 kg. O medal otarł się Dawid Abramczuk, występujący w kat. 45 kg, który uzyskał 74 kg w dwuboju i walkę o brąz przegrał wagą ciała.

Krzysztof Kwieciński – 78 kg – VIII miejsce

Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt została Patrycja Kłos, która w punktacji Sinclair’a zdobyła 143,2 pkt.

Zawody te były najważniejszym sprawdzianem dla młodych sztangistów, ponieważ ich wyniki zaliczane są do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tej klasyfikacji zdobyli oni 38 pkt i w rywalizacji klubowej zajęli II miejsce za Unią Hrubieszów  (48 pkt). Kolejne lokaty zajęły: Znicz Biłgoraj – 31 pkt, MULKS Terespol – 27 pkt, Agros Zamość – 22 pkt, Wisła Puławy i POM Iskra Piotrowice – po 14 pkt i Orlęta Łuków – 5 pkt. Były to jednocześnie pierwsze punkty w historii Gminy Terespol zdobyte we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.