PARA PREZYDENCKA PRZYGOTUJE SZLACHETNĄ PACZKĘ DLA RODZINY Z LUBELSZCZYZNYDrukuj

• 05/12/2012 14:22:13

Dziś, 5 grudnia 2012 r. o godz. 12:00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką przygotują SZLACHETNĄ PACZKĘ dla rodziny z Lubelszczyzny, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy.

Para Prezydencka po raz kolejny aktywnie zaangażuje się we wsparcie kampanii SZLACHETNA PACZKA. Prezydent z Małżonką przygotują własną paczkę dla jednej z rodzin pochodzącej z Gminy Jabłonna pod Lublinem. Para Prezydencka zaprosi Polaków do udziału w akcji i spotka się z twórcami i wolontariuszami projektu SZLACHETNA PACZKA, dzięki którym do tysięcy potrzebujących wsparcia rodzin dotrą przed Åšwiętami podarunki przygotowane przez darczyńców.

To ostatni tydzień, żeby zostać Bohaterem. Gorzka czekolada,  album na zdjęcia, czapka marynarska to takie zwykłe-niezwykłe potrzeby ma wiele osób. W województwie lubelskim jeszcze 200 rodzin czeka na dobre serce. W SZLACHETNEJ PACZCE każdy jest zwycięzcą – może odkrywać swoją wartość, potencjał i nowe możliwości. Rodzina otrzymuje warunki do wzrastania, drugą szansę, inspirację do zmiany. Darczyńca może podzielić się dobrem, dać nadzieję na lepsze życie, poczuć radość z pomagania. Wolontariusz ma szansę realnie wpływać na lokalną społeczność, rozwija swoje kompetencje i niejednokrotnie przekracza własne granice.

- Sportowcy organizują pomoc razem ze swoimi klubami , setki firm zrzuca się ze swoimi pracownikami, a na każdym lubelskim uniwersytecie grupy ćwiczeniowe i całe kierunki dokonały już wyboru, komu pomogą. Åšrednio na paczkę dla jednej Rodziny w potrzebie składa się 12 osób.  Ilu masz kolegów w pracy, na studiach czy w szkole szanowny Czytelniku? – pyta Paulina Skipirzepa koordynator do spraw promocji.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt świątecznej pomocy, realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób ze swojego miasta lub okolicy. W zeszłorocznej edycji akcji świąteczne paczki otrzymało ponad 12.000 rodzin.

Jak zostać darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy?

Krok 1. Wybór rodziny ze specjalnie przygotowanej, anonimowej internetowej bazy na www.szlachetnapaczka.pl

Krok 2. Wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną udzieli niezbędnych wskazówek dotyczących przygotowania paczki, odpowiada na wszystkie pytania.

Krok 3. Przygotowanie paczki według potrzeb rodziny. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone. Do paczki oprócz artykułów podstawowych należy włożyć drobny upominek, który sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowa.

Krok 4. W dniu finału 8-9 grudnia zapraszamy do dostarczenia paczki do magazynu. W magazynie będzie czekał wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z Darczyńcą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków.

Czas ucieka – Darczyńcą można zostać tylko do 7 grudnia! Zapraszamy – www.szlachetnapaczka.pl