Konkurs - Kobieta Aktywna Lubelszczyzny 2013Drukuj

• 21/06/2013 07:52:08

Stowarzyszenie Równych Szans „Bona Fides” serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie „Kobieta Aktywna Lubelszczyzny 2013” skierowanego do Kobiet z terenów wiejskich województwa lubelskiego.

Konkursu „Kobieta Aktywna Lubelszczyzny 2013” to niepowtarzalna okazja, aby docenić i nagrodzić wszystkie kobiety pełne pasji i zaangażowania z terenów wiejskich, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i pobudzenia aktywności swojego środowiska. Konkurs odbędzie się podczas jubileuszowego V Forum Kobiet Aktywnych

V Forum Kobiet Aktywnych jest świętem aktywnych kobiet wiejskich całego województwa lubelskiego. Wydarzenie to będzie miało miejsce 1 lipca 2013 r. na Zamku w Janowcu nad Wisłą.  Forum organizowane jest przez Stowarzyszenie Bona Fides,  Dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego, Wójta Gminy Janowiec oraz Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”.  Inicjatywa ma na celu wszechstronne wsparcie i rozwój kobiet z terenów wiejskich. Temat przewodni tegorocznego forum to „Kultura jest kobietą”, którego celem nadrzędnym będzie zwiększenie dostępu do różnych form kultury poprzez spektakle teatralne, recitale, wystawy rękodzieła, wernisaże, plener malarski, fotograficzny, warsztaty artystyczne.

Forum jest inicjatywą cykliczną organizowaną od 2009 roku skupiającą: kobiety głównie z terenów wiejskich, animatorki, liderki, kobiety aktywne, a także wszystkie inne kobiety z województwa lubelskiego. Wzorem ubiegłych lat podczas Forum będą wyróżnione kobiety, które są inicjatorkami ważnych działań społecznych, jako Aktywne Kobiety Lubelszczyzny 2013. Z tego względu pragniemy dotrzeć z informacją o tym wydarzeniu i konkursie do jak największej liczby kobiet z terenu województwa lubelskiego. Zgłoszenia przyjmowane są w 8 kategoriach:

• Kobieta Aktywna Roku
  • Animatorka Roku
  • Autorka Inicjatywy Społecznej Roku
  • Wolontariuszka Roku
  • Skarbniczka Roku
  • Pasjonatka Roku
  • Strażniczka Ogniska Domowego
  • Kobieta Kultury

Zgłoszenia są przyjmowane do 25 czerwca 2013 roku. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca 2013 roku w Janowcu (pow. puławski) w ramach jubileuszowego V Forum Kobiet Aktywnych. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu  w dołączam w załącznikach. Można je też uzyskać na stronie:

www.stowarzyszeniebonafides.pl

lub bezpośrednio w siedzibie stowarzyszenia: ul. Niecała 4/5a, 20-080 Lublin.

Regulamin konkursu »

Formularz zgłoszeniowy »