KONKURS PN. „ÅšLADAMI POWSTANIA STYCZNIOWEGO”Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna

Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany

21 – 540 Małaszewicze

tel: 83 411 20 65 (GBP) lub 83 411 20 63 (GOK)

fax: 83 411 20 69

e-mail: gbp@gbp-koroszczyn.pl

Konkurs pn. „Åšladami Powstania Styczniowego”

Organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną

w 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego

W sierpniu 2012 roku Senat ustanowił rok 2013 Rokiem Powstania Styczniowego. Honorując patriotyczne oddanie i szlachetne poświęcenie powstańców styczniowych, chcielibyśmy, jako Organizatorzy konkursu, upamiętnić 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego poprzez zorganizowanie konkursu dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Terespol, kształtując tym samym świadomość i postawy patriotyczne młodego pokolenia. Będzie to również doskonała okazja na propagowanie wśród dzieci i młodzieży uroczystego obchodzenia rocznicy historycznej.

Cele konkursu:

- kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski;

- upamiętnienie 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego;

- budzenie zainteresowań przeszłością i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów;

- popularyzowanie wiedzy o dziejach oręża polskiego;

- propagowanie wśród dzieci i młodzieży uroczystego obchodzenia rocznicy historycznej.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

- PLASTYCZNA dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej

- PREZENTACJA MULTIMEDIALNA dla uczniów klas I – III Gimnazjum

W Każdej kategorii przyznawane będą 3 miejsca (I,II,III miejsce). Osoby, które zajęły pierwsze 3 miejsca w każdej z kategorii otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom.

Regulamin Konkursu „Åšladami Powstania Styczniowego”

I. Praca plastyczna:

Warunki uczestnictwa:

1.Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej

2. Każdy chętny uczestnik wykona plakat promujący 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego lub wykona pracę plastyczną obrazującą: pola bitew, portrety przywódców powstania styczniowego, sztandary, broń, miejsca pamięci, itp. Technika prac dowolna (malowanie, rysowanie, wyklejanie, itp.).

3. Prace konkursowe należy wykonać na formacie: A4 lub A3.

4. Uczestnik konkursu może być autorem tylko jednej pracy konkursowej.

5. Prace zgłoszone do konkursu nie mogą mieć autora zespołowego.

6. Jury szkolne dokona weryfikacji prac, a następnie prześle organizatorowi konkursu maksymalnie 10 prac.

7. Każda praca powinna zawierać nazwę szkoły, imię i nazwisko autora, klasę oraz imię i nazwisko opiekuna.

8. Przesłane prace nie podlegają zwrotowi, a ich autorzy wyrażą zgodę na publiczne wykorzystanie danych osobowych i swojego wizerunku.

9. Prace nadesłane na konkurs stanowią własność organizatorów. Autorzy wyrażają automatycznie zgodę na nieodpłatne wykorzystanie prac w celu utrwalania wiedzy o powstaniu oraz do propagowania idei konkursu w celach promocyjnych gminy i jej jednostek organizacyjnych.

II. Prezentacja multimedialna:

1.Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I- III gimnazjum

2. Każdy chętny uczestnik wykona prezentację multimedialną na płycie CD,

w rozdzielczości 1024x768. Prezentacja powinna zawierać maksymalnie 10 fotografii. Tematyka prezentacji: Powstanie Styczniowe w sztuce i malarstwie.

3. Uczestnik konkursu może być autorem tylko jednej pracy konkursowej.

4. Prace zgłoszone do konkursu nie mogą mieć autora zespołowego.

5. Każda praca powinna zawierać nazwę szkoły, imię i nazwisko autora, klasę oraz miejsce zamieszkania i nr telefonu.

7. Przesłane prace nie podlegają zwrotowi, a ich autorzy wyrażą zgodę na publiczne wykorzystanie danych osobowych i swojego wizerunku.

8. Prace nadesłane na konkurs stanowią własność organizatorów. Autorzy wyrażają automatycznie zgodę na nieodpłatne wykorzystanie prac w celu utrwalania wiedzy o powstaniu oraz do propagowania idei konkursu w celach promocyjnych gminy i jej jednostek organizacyjnych.

Zakres tematyczny konkursu:

Zakres tematyczny konkursu obejmuje czasy powstania styczniowego 1863-1864

Ocena pracy:

1. Oceny prac oraz przyznania nagród dokona komisja powołana przez organizatora.

2. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę zgodność z tematyką, walory merytoryczne, wartość dokumentacyjną, znajomość twórczości polskich malarzy batalistycznych, estetykę, staranność wykonania, pomysłowość, oryginalność oraz zgodność z warunkami konkursu.

Prace, które uzyskały miejsca od I do III zostaną opublikowane na stronach internetowych:

www.gminaterespol.pl, www.gok-koroszczyn.pl, www.gbp-koroszczyn.pl

Terminy konkursu:

1. Ogłoszenie konkursu dnia 22.10.2013r.

2. Prace należy dostarczyć organizatorowi osobiście lub pocztą do dnia:
28 listopada 2013r.

3. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród rzeczowych odbędzie się w dniu  06 grudnia 2013r. o godz. 15:00 na Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol, piętro II, siedziba: Kobylany, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!